Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Reklama
na obszarze miast: Katowic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich i powiatów: tarnogórskiego i lublinieckiego
Katowice, śląskie, Polska
Jutro, 14:00
2 czerwca 2020, 14:00 - 3 czerwca 2020, 16:30
Bezpłatne

Co to jest przedsiębiorstwo społeczne (PS)? Po co to komu? Najważniejsze korzyści dot. założenia PS dla różnych grup potencjalnych założycieli. Podobieństwa i różnice między poszczególnymi formami prawnymi. Co się może stać, czyli ryzyko w prowadzeniu przedsiębiorstwa społecznego. Jak zweryfikować swój pomysł na biznes społeczny?Jaką formę prawną PS wybrać, czyli specyficzne uwarunkowania różnych form prawnych PS. Zakładanie PS z OWES SWR.

Reklama

Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej z siedzibą w Katowicach przy ul. Warszawskiej 28a/2, zaprasza na bezpłatne webinarium.

Gdzie? Zoom
Kiedy? cz. 1: wtorek 02 czerwca 2020 r. godz. 14.00, 2,5 h, on line
cz. 2: środa 03 czerwca 2020 r. godz. 14.00, 2,5 h, on line

Dla kogo jest to szkolenie? Dla podmiotów zamierzających założyć przedsiębiorstwo społeczne oraz osób fizycznych rozważających lub planujących założenie przedsiębiorstwa społecznego / zastanawiających się, czy firma społeczna jest dla nich.
Tematyka:
Cz.1
- Co to jest przedsiębiorstwo społeczne (PS)?
- Po co to komu? Najważniejsze korzyści dot. założenia PS dla różnych grup potencjalnych założycieli.
- Co warto wiedzieć? Podobieństwa i różnice między poszczególnymi formami prawnymi.
- Co się może stać, czyli ryzyko w prowadzeniu przedsiębiorstwa społecznego.
Cz. 2
- Jak zweryfikować swój pomysł na biznes społeczny?
- Jaką formę prawną PS wybrać, czyli specyficzne uwarunkowania różnych form prawnych PS.
- Zakładanie PS z OWES SWR, czyli czego można się spodziewać.

Prowadzący: Waldemar Żbik - pełni funkcję doradcy kluczowego w OWES SWR, związany z przedsiębiorczością społeczną od 2006 r., przez kilka lat prowadził przedsiębiorstwo społeczne w formie spółdzielni socjalnej, klientom OWES pomaga dobrać odpowiednią formę prawną oraz pracuje nad modelem biznesowym i biznes planem przedsiębiorstwa społecznego, swoich doświadczeniem w zakresie spółdzielczości socjalnej dzieli się przez bloga https://spoldzielniasocjalnawpraktyce.pl oraz przez bloga https://przedsiebiorstwospoleczne.pl/

Oferta skierowana jest do: osób fizycznych zamieszkujących lub organizacji posiadających siedzibę, wyłącznie na obszarze miast: Katowic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich i powiatów: tarnogórskiego i lublinieckiego

Warunkiem udziału w szkoleniu/warsztatach jest:
• przesłanie zgłoszenia za pomocą elektronicznego formularza dostępnego po kliknięciu tutaj,
• dostarczenie przed szkoleniem/warsztatami tj. do dn. 01.06.2020r. do godz. 14.30 scanów wypełnionych i podpisanych dokumentów (wzory prześlemy po weryfikacji zgłoszenia) uczestnika warsztatów oraz podmiotu zgłaszającego uczestnika z podpisami osób reprezentujących - warunek konieczny.
Wygenerowany link do spotkania zostanie przesłany po weryfikacji scanów przesłanych dokumentów. Oryginały dokumentów powinny zostać przesłane pocztą najpóźniej w dniu szkolenia/warsztatów.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Webinarium realizowane jest w ramach projektu OWES SWR, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
1 czerwca 2020, 13:00
Początek wydarzenia:
Jutro, 14:00
Zakończenie wydarzenia:
W środę, 16:30
Miejsce:
na obszarze miast: Katowic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich i powiatów: tarnogórskiego i lublinieckiego
Katowice, śląskie, Polska
Organizator:
Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej, z siedzibą w Katowicach
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.