Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Reklama
Cała Polska
W środę, 18:00 - 20:00
3 czerwca 2020
Bezpłatne

Robotyka i programowanie to dziedziny, które wielu ludziom wydają się trudne, niedostępne i odległe. Goście naszego kolejnego spotkania TechKlub Bydgoszcz Online, Mariola Fik i Łukasz Dworski, odczarują ten mit i pokażą jak roboty mogą wspierać rozwój i pobudzać kreatywność dzieci w domu i nie koniecznie z pomocą komputera. Na spotkanie zapraszamy edukatorów, rodziców, nauczycieli i dzieci i wszystkich zainteresowanych podstawami programowania.

Reklama
 1. Mariola Fik – Programowanie dla dziecka to fajna przygoda! Programowanie to:
  • nie tylko komputer (i roboty)
  • budowanie relacji i lepsza komunikacja
  • świetne narzędzie pobudzające kreatywność i rozwój manualny.
 2. Łukasz Dworski – Wehikuł interdyscyplinarnej edukacji ścieżką kreatywnej zabawy
  • jak zorganizować zajęcia robotyki w Twoim domu!
  • jak włączyć digitalizację w proces rozwoju dziecka?
  • jak pobudzić kreatywność najmłodszych - DIY

Spotkanie online otwarte dla wszystkich

W związku z pandemią Covid-19 postanowiliśmy przenieść nasze kolejne spotkania TechKlubów do świata online. Seminarium odbędzie się na Facebooku Sektora 3.0 3 czerwca w godzinach 18:00-20:00.

O prelegentach

👩 Mariola Fik – bibliotekarka, edukatorka, nauczycielka w szkole podstawowej, trenerka i autorka materiałów edukacyjnych w projektach propagujących kreatywność i naukę programowania, trenerka Mistrzów Kodowania (teraz Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog). Programuje, odkrywa i konstruuje z dziećmi i młodzieżą. W 2018 znalazła się na liście 100 osób wyróżnionych za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych.

👱‍♂️ Łukasz Dworski - Założyciel ROBOproject, którego misją jest odkrywanie, wspieranie i rozwijanie uzdolnień u dzieci i młodzieży. Nauczyciel przedmiotów zawodowych, wcześniej konstruktor, kierownik Działu Rozwoju w firmach przemysłowych. Trener i szkoleniowiec. Autor i koordynator szkoleń dla nauczycieli w obszarze Robotyki i programowania, na wszystkich etapach edukacji. Koordynator akcji drukowania przyłbic w okresie pandemii. Dzieci pozwoliły mu odkryć pasję do edukacji i własnego samorozwoju. Czuje misję wspierania drzemiących w nich pokładów kreatywności na każdym etapie rozwoju

––
Sieć TechKlubów Sektora 3.0 to inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 10 miastach w Polsce (Kraków, Cieszyn, Wrocław, Łódź, Kielce, Lublin, Białystok, Bydgoszcz, Szczecin, Koszalin) w kolejnych miesiącach odbędą się spotkania, które podejmą kwestie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze i nie tylko. W spotkaniach biorą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, nauki i administracji.

Więcej informacji o Roadshow Techklubów 2020 tutaj.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
W środę, 18:00
Zakończenie wydarzenia:
W środę, 20:00
Organizator:
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.