Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Trzecie spotkanie online z cyklu wykładów eksperckich „Priorytety współpracy europejskiej”

Reklama
Cała Polska
Jutro, 11:00 - 12:30
2 czerwca 2020
Bezpłatne

Creative Europe Desk Polska zaprasza do udziału w drugim spotkaniu online w ramach cyklu wykładów eksperckich „Priorytety współpracy europejskiej”, adresowanych do przedstawicieli sektora kultury. Webinarium „Niewidzialni mieszkańcy. Włączanie poprzez przestrzenie kultury migrantów i uchodźców do życia w mieście” odbędzie się we wtorek, 2 czerwca 2020 roku w godzinach 11.00-12.30.

Autor/źródło: Photo by Tim Mossholder on Unsplash

Reklama

Celem cyklu wykładów online „Priorytety współpracy europejskiej” jest podniesienie kompetencji i poszerzenie wiedzy potencjalnych wnioskodawców, dotyczącej priorytetów komponentu Kultura w programie Kreatywna Europa.

Każde ze spotkań dotyczy wybranego priorytetu – m.in. rozwoju publiczności, nowych modeli biznesowych czy promocji kultury poprzez nowe technologie. Nasi eksperci opowiadają o wybranych zagadnieniach i przedstawiają najlepsze praktyki z danego obszaru tematycznego.

Mamy nadzieję, że wykłady zainspirują Państwa do realizacji projektów międzynarodowych w ramach wybranego priorytetu.

Dialog międzykulturowy oraz integracja społeczna migrantów i uchodźców to jeden z priorytetów tematycznych w obszarze grantowym Projekty współpracy europejskiej. Zadaniem projektów realizowanych przez sektor kultury w tym obszarze jest ułatwianie integracji migrantów i uchodźców w środowisku europejskim, wzmacnianie wzajemnego zrozumienia kulturowego oraz sprzyjanie dialogowi prowadzonemu na płaszczyźnie międzyreligijnej i międzykulturowej. Projekty powinny być realizowane nie „dla”, ale wspólnie z migrantami i uchodźcami, dając im możliwość zaistnienia i zaangażowania w tworzenie przestrzeni kultury. Proces ten zakłada aktywność i partnerskie współdziałanie obu stron. Istotna jest również współpraca instytucji kultury z organizacjami społecznymi, które na co dzień pracują z migrantami i uchodźcami.

Wykład ekspercki Anny Dąbrowskiej „Niewidzialni mieszkańcy. Włączanie poprzez przestrzenie kultury migrantów i uchodźców do życia w mieście” poświęcony będzie procesowi integracji – poprzez instytucje kultury i w przestrzeni publicznej – imigrantów/-ek i społeczeństwa przyjmującego, a także wyzwaniom, które mu towarzyszą i roli organizacji społecznych.

Spotkanie odbędzie się w formie webinarium we wtorek 2 czerwca 2020 roku w godzinach 11.00-12.30.
Udział w webinarium jest bezpłatny. Zapisy na spotkanie przyjmujemy do dnia 1 czerwca br. (poniedziałek) do godziny 17.00 bądź do wyczerpania miejsc.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej organizatora: cykl wykładów eksperckich „Priorytety współpracy europejskiej”

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
1 czerwca 2020, 17:00
Początek wydarzenia:
Jutro, 11:00
Zakończenie wydarzenia:
Jutro, 12:30
Organizator:
Creative Europe Desk Polska
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.