Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Wychować i nie zwariować. Warsztaty dla pracujących rodziców

Reklama
Cała Polska
30 czerwca 2020, 19:30
30 czerwca 2020, 19:30 - 14 lipca 2020, 21:00
Płatne

Zachęcam rodziców do rozwijania umiejętności komunikacyjnych poprzez uczestnictwo w zajęciach dla pracujących rodziców pt. „Wychować i nie zwariować”. Zachęcam też pracodawców do wspierania rodziców, poprzez ufundowanie im lub dofinansowanie z funduszu socjalnego udziału w zajęciach doskonalących komunikację z dziećmi. Przy czym gwarantuję, że takie wsparcie z pewnością „zwróci się” firmie w dwójnasób. Szczegóły w artykule i prezentacji

Reklama

Kiedy pracujesz online z domu, a twoje dziecko lub dzieci uczą się online, to jest to poważne wyzwanie dla wszystkich. I to, że syn „wyłączył” nauczycielkę, zanim ta skończyła zwracanie mu uwagi (ostatnio zasłyszane, od znajomej nauczycielki, którą (sic!) skłoniło to do refleksji), to nie jest wcale najgorsze.

Najgorsze jest to, że napięcie związane z tą i innymi sytuacjami związanymi z nauką przez internet kumuluje się i u ciebie i u dziecka i może wybuchnąć w formie agresji (rodzic „krewki”) albo osobistego wypalenia (rodzic „spolegliwy”). Dzieje się tak, gdy umiejętności komunikacyjne rodziców nie są w stanie sprostać wymaganiom skomplikowanej sytuacji.

Dlatego zachęcam rodziców do rozwijania umiejętności komunikacyjnych poprzez uczestnictwo w zajęciach pt. „Wychować i nie zwariować” (Zajęcia przeznaczone są dla pracujących rodziców)

Zachęcam też pracodawców do wspierania rodziców, poprzez ufundowanie im lub dofinansowanie udziału w zajęciach doskonalących komunikację z dziećmi pt. „Wychować i nie zwariować”. Przy czym gwarantuję, że takie wsparcie z pewnością „zwróci się” firmie.

1. Jeżeli jesteś pracującym rodzicem, możesz 

  • sprawdzić z pracodawcą, czy jmoże ufundować albo dofinansować ci te zajęcia (np. z funduszu socjalnego)

 lub

  • zapisać się samodzielnie na zajęcia wybierając odpowiadający Ci termin

2. Jeśli jesteś managerem lub pracodawcą, sam możesz wdrożyć tę inicjatywę w swojej firmie (lub swoim zespole).

Managerowie i właściciele firm pomagając w ten sposób pracownikom szybko odczują, że wzrost umiejętności komunikacyjnych rodziców przekłada się na wzrost kompetencji komunikacyjnych tych rodziców jako pracowników.

Bo większej wiedzy, wyższej świadomości i nabytych umiejętności "i widelcem nie wydłubiesz ;-)" A ludzie uczą się szybciej i chętniej, gdy wiedzą, że ich umiejętności przekładają się też na dobro ich rodziny.

Zajęcia prowadzone są online w małych grupach (6 do 8 osób). Mają formę wykładu interaktywnego połączonego z warsztatami, dyskusją w zamkniętej grupie oraz indywidualnym doradztwem.

Wszystkie informacje merytoryczne i organizacyjne znajdują się w prezentacji. Zapraszam :-)

Prezentacja warsztatów dla pracujących rodziców "Wychować i nie zwariować"

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Płatne
Początek wydarzenia:
30 czerwca 2020, 19:30
Zakończenie wydarzenia:
We wtorek, 21:00
Osoba kontaktowa:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.