Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Reklama
Warszawa, Polska
1 października 2020, 00:00
1 października 2020, 00:00 - 20 czerwca 2021, 23:59
Bezpłatne

Idziesz do szkoły. Mijasz pusty budynek. Kiedyś była w nim świetlica. Pojawia się myśl: "A gdyby tak założyć w nim klub miłośników planszówek?". Jeśli wpadasz na takie pomysły, ale nie wiesz, jak je zrealizować albo chciałabyś lub chciałbyś robić to lepiej, zapraszamy Cię do wzięcia udziału w programie Pole Działania!

Reklama

Pole Działania to program Fundacji Wspomagania Wsi skierowany do nastoletnich mieszkańców wsi, zainteresowanych działaniem społecznym, którzy chcą przeżyć przygodę z zaplanowaniem i przeprowadzeniem projektu społecznego w swojej okolicy.

Jak to działa?

Wspólnie przejdziemy całą ścieżkę projektową: od zbadania potrzeb ludzi, na rzecz których chcecie działać, przez zaplanowanie Waszych projektów, po ich realizację. Na nasz program składają się cztery warsztaty szkoleniowe, na które Was zaprosimy i zadania, które wykonacie między spotkaniami. Wszystko po to, żeby przygotować Was na przeprowadzenie projektów społecznych.

Cykl programu Pole Działania dobrze pokazuje poniższa grafika. Dowiecie się z niej, o czym będziemy mówić na każdym zjeździe i nad czym będziemy wspólnie pracować między warsztatami.

Czego się nauczycie?

Na warsztatach szkoleniowych dowiecie się:

  • jak rozpoznać potrzeby ludzi, dla których chcecie działać

  • jak pracować metodą projektową, żeby bez stresu zaplanować i zrealizować działanie

  • jak rozpoznawać sprzymierzeńców w swojej okolicy i nawiązywać z nimi kontakt, żeby pomogli w projekcie

  • jak zbudować zespół, podzielić się zadaniami i jak zadbać o komunikację w zespole, żeby praca nad projektem była przyjemnością

  • jak poradzić sobie z formalnościami przy realizacji projektu

  • jak skutecznie opowiadać o projekcie, czyli gdzie przedstawić informację o nim i jakim językiem mówić, żeby zdobył zainteresowanie

  • jak i skąd pozyskać pieniądze na działanie w Waszej okolicy

Między spotkaniami poprosimy Was o wykonanie zadań niezbędnych do zaplanowania i przeprowadzenia projektu. Bez obaw! Przygotujemy Was do nich i pomożemy w ich realizacji. W ramach zadań:

  • zmierzycie się z przeprowadzeniem mini-diagnozy społecznej, czyli badania w swojej miejscowości, żeby poznać potrzeby mieszkańców, dla których będziecie działać
  • z naszą pomocą krok po kroku pomysł na projekt przekujecie w konkretny plan działania
  • przeprowadzicie działanie społeczne z swojej miejscowości

Pracujemy metodami aktywnymi, nie spodziewajcie się więc wykładów i lekcji! Podczas warsztatów i po nich będziecie mogli skorzystać z naszego wsparcia mentorskiego. Dofinansujemy też Wasze projekty.

Dla kogo jest program?

Zapraszamy uczniów i uczennice szkół średnich z całej Polski w wieku od 15 do 18 lat mieszkających na wsi lub w mieście do 20 tys. Nie przejmuj się, jeśli do tej pory nie masz na swoim koncie pierwszych projektów czy współpracy z organizacjami społecznymi. Do programu przyjmujemy także osoby bez doświadczenia w działaniach społecznych za to z wielkim sercem i wyobraźnią. Być może Twój pierwszy projekt narodzi się podczas Pola Działania!

Kiedy i gdzie się spotkamy?

Program Pole Działania trwa od października 2020 r. do czerwca 2021 r. Warsztaty szkoleniowe odbędą się w Warszawie w październiku i listopadzie 2020 r. oraz w marcu i czerwcu 2021 r.

Wasze projekty zostaną zrealizowane na terenie Waszych miejscowości lub gmin między marcem a czerwcem 2021 r.

Szczegółowy harmonogram spotkań znajdziecie na stronie programu.

Jak zapisać się do programu Pole Działania?

Kandydaci i kandydatki muszą nagrać dwa krótkie filmy. Jeden będący autoprezentacją, a drugi przedstawiający pomysł na działanie społeczne w miejscowości kandydata lub kandydatki i udostępnić je nam przez formularz zgłoszeniowy na stronie. UWAGA: formularz można też przesłać wcześniej, a filmy dosłać później.

Szczegóły rekrutacji, regulaminy i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na naszej stronie.

Zapraszamy na stronę programu Pole Działania, gdzie znajdziecie wszystkie przydatne informacje.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
17 września 2020, 23:59
Początek wydarzenia:
1 października 2020, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
20 czerwca 2021, 23:59
Miejsce:
Warszawa, Polska
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.