Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Facebook uruchamia szkolenia “Spotlight: Social Good”, które pomogą organizacjom pozarządowym

Reklama
Cała Polska
9 lipca 2020, 11:00
9 lipca 2020, 11:00 - 25 sierpnia 2020, 12:00
Bezpłatne

Facebook uruchamia program „Spotlight: Social Good” - serię bezpłatnych szkoleń online dedykowanych organizacjom pozarządowym. Inicjatywa ma pomóc fundacjom i stowarzyszeniom w aktywizacji ich działalności w czasie pandemii. Szkolenia będą poświęcone m.in. rozwijaniu komunikacji online oraz tworzeniu kreatywnych i angażujących treści. Pierwsze z nich odbędzie się już 9 lipca.

Reklama

Wiemy, jak duże wyzwanie dla organizacji pozarządowych może w dobie pandemii koronawirusa stanowić efektywna komunikacja. W czasach utrudnionego dostępu do swoich sympatyków możecie zastanawiać się jak lepiej organizować pracę w swoich zespołach, promować kampanie i organizować efektywne zbiórki pieniężne online. Dlatego Facebook dokłada wszelkich starań, aby jak najlepiej informować trzeci sektor o narzędziach i aplikacjach Facebooka, które wspierają te procesy.

Stworzyliśmy „Spotlight: Social Good” - serię bezpłatnych, zdalnych i intensywnych szkoleń dla organizacji pozarządowych. Ich celem jest rozwijanie kluczowych kompetencji dotyczących działań na Facebooku i Instagramie, a także wspieranie organizacji pozarządowych w budowaniu społeczności oraz wzmacnianiu ich stabilności finansowej.

Inicjatywa jest częścią Facebook Blueprint – platformy e-learningowej, oferującej bezpłatne kursy do samodzielnej nauki obsługi narzędzi reklamowych na Facebooku i Instagramie. Od czasu jej premiery w 2015 r., szkolenia na platformie odwiedziło ponad 2 miliony użytkowników na całym świecie. Szkolenia w ramach “Spotlight: Social Good” zostaną poprowadzone przez trenerów Blueprint.

Szkolenia w formie webinarów, organizowanych na platformie GoToWebinar, rozpoczną się już 9 lipca i będą składały się z 6 modułów (każdy moduł powtarzany będzie dwukrotnie): 

  • Wzmocnij kampanię pozyskiwania funduszy
  • Współpracuj z liderami lokalnych społeczności i infulencerami 
  • Skaluj swoje reklamy z Menadżerem Reklam
  • Najlepsze praktyki kreatywne
  • Zwiększaj zaangażowanie za pomocą narzędzi Facebooka
  • Zbuduj swoją obecność online

Rejestracja na wszystkie moduły „Spotlight: Social Good” startuje 2 lipca na stronie https://socialgoodspotlightpolish.splashthat.com

Zapraszamy wszystkie organizacje trzeciego sektora do zapisania się już dziś!

Specjalnie dla organizacji pozarządowych opracowaliśmy także szczegółowe rekomendacje odnośnie do wykorzystania narzędzi Facebooka i sposobów komunikowania informacji na wzór instytucji z obszaru ochrony zdrowia. Więcej informacji znajduje się na stronie socialgood.fb.com

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
9 lipca 2020, 11:00
Zakończenie wydarzenia:
25 sierpnia 2020, 12:00
Miejsce:
online
Organizator:
Facebook
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.