Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Wystawa Anny Kacprzak w Domu Artysty Plastyka [patronat warszawa.ngo.pl]

Reklama
ul. Mazowiecka 11a, Warszawa, Polska
17 września 2020, 12:00
17 września 2020, 12:00 - 30 września 2020, 18:00
Bezpłatne

Anna Kacprzak Galeria Lufcik 17-30 września 2020 Ul. Mazowiecka 11a, Warszawa

Reklama

Anna Kacprzak
Galeria Lufcik 
17-30 września 2020
Ul. Mazowiecka 11a, Warszawa

„Fundament moich prac stanowi kategoria czasu, ale zderzenie zastosowanych „starych” i „nowych” technologii ma inne zadania, niż tylko wywoływanie wrażenia dysonansu czy inspirowanie do refleksji o przemijaniu. Stworzony przeze mnie cykl jest zaproszeniem widza do zabawy złudzeniem. Iluzja ta opiera się nie tylko na zmianach samej perspektywy w procesie widzenia, ale również na uczuciowym filtrze i emocjach, jakie wywołuje konkretny dobór barw i kształtów. Utrwalone przeze mnie kolory i figury są wyrazem mojego własnego sposobu odczuwania, nawiązują do marzeń sennych, ale i zacierają różnice między światem rzeczywistym a fantazją. 

Jednocześnie w samym procesie widzenia zapraszam widzów do przyjrzenia się ich własnym emocjom. Proces postrzegania jest zawsze bardzo mocno związany z wyobraźnią a odbierane przez zmysły obrazy bywają zazwyczaj deformowane przez określone „narzędzia”: doświadczenia, oczekiwania, potrzeby, lęki i wszystkie uczucia uruchamiane przez podświadomość widza. Dodatkowo, każdy ma swój indywidualny sposób postrzegania natury, inne bogactwo wyobraźni, inną podatność na zmiany nastroju i temperatury otoczenia. 

Według mnie, percepcja upływu czasu mocno wiąże się z emocjami. Czas to kategoria niezwykle dla mnie ważna w twórczości. Jest o tyle trudna, że nie jest postrzegana „wprost” – przemijanie widzimy poprzez dostrzeganie różnic i zmian, po zrekonstruowaniu wrażeń zmysłowych przez mózg. Starałam się zatem uchwycić pewną ulotność tych doświadczeń.” Anna Kacprzak

Anna Kacprzak urodziła się w 1979 r. w Warszawie. Pochodzi z artystycznej rodziny. Dziadek, Tadeusz Szymański, ukończył krakowską ASP. Był wybitnym twórcą szkła artystycznego. Rodzice, absolwenci warszawskiej ASP, Małgorzata i Wiesław Faber, są cenionymi konserwatorami. 

W 2003 roku, ukończyła Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki o specjalizacji Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej, oraz studia pedagogiczne. Obecnie jest doktorantką na warszawskiej ASP, na Wydziale Grafiki.  Z pracy konserwatorskiej czerpie precyzję i umiejętność porozumienia się z drugim twórcą poza słowami i czasem. Ceni sobie tradycję malarską i kunszt warsztatowy. Prowadzi zajęcia artystyczne z dziećmi i dorosłymi. Uprawia również ceramikę. Spełnia się, malując, rysując ilustracje, tworząc grafiki. Swoje prace pokazuje od 2006 roku na wystawach indywidualnych i zbiorowych. W ostatnich latach zdobyła wiele nagród w Polsce i zagranicą. Mieszka z rodziną w Warszawie.

Serwis warszawskich organizacji pozarządowych warszawa.ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
17 września 2020, 12:00
Zakończenie wydarzenia:
W środę, 18:00
Miejsce:
ul. Mazowiecka 11a, Warszawa, Polska
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.