Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Szkolenie „Metody i sposoby przeciwdziałania mowie nienawiści i fake news"

Reklama
Harcerski Ośrodek Morski w Pucku
Puck, Polska
5 października 2020, 00:00
5 października 2020, 00:00 - 9 października 2020, 23:59
Bezpłatne

Fundacja Instytut Współpracy Regionalnej w dniach 05-09.10.2020 roku zaprasza pełnoletnie osoby pracujące z młodzieżą lub dziećmi w ramach edukacji nieformalnej / pozaformalnej na bezpłatne szkolenie do Pucka (serca malowniczych Kaszub), które współfinansowane jest z programu „Iceland, Liechtenstein, Norway grants”. Szkolenie obejmuje sposoby ochrony młodzieży przed mową nienawiści, radykalizmem, populizmem, treściami fake news w Internecie.

Reklama

„Metody i sposoby przeciwdziałania mowie nienawiści i fake news – szkolenie dla przedstawicieli i pracowników sektora edukacji nieformalnej”

Instytut Współpracy Regionalnej serdecznie zaprasza osoby pracujące z młodzieżą lub z dziećmi do udziału w bezpłatnym szkoleniu, które odbędzie się w dniach 05-09.10.2020 roku w miejscowości Puck ( województwo pomorskie).
Wymogiem koniecznym jest posiadanie co najmniej średniego wykształcenia.
Mile widziane będą osoby działające w sferze edukacji pozaformalnej np. współpracujące z organizacjami pozarządowymi, ośrodkami kultury czy klubami sportowymi.
W ramach projektu planuje się przeprowadzenie szkolenia dla 40 osób pracujących z dziećmi i młodzieżą˛ podniesienie ich umiejętności i zdobycie nowych kompetencji w zakresie obchodzenia się z treściami populistycznymi, hejtem, mową nienawiści i fake news. Szkolenie poprowadzą trenerzy z Polski przy wsparciu trenerów z Norwegii.
Dzięki szkoleniu uczestnicy:

  • nauczą się, jak wspierać i edukować dzieci oraz młodzież w zakresie rozpoznawania treści fake news i mowy nienawiści w Internecie;
  • poznają narzędzia i metody pracy z młodzieżą w zakresie bezpieczeństwa w sieci;
  • wspólnie wypracują 10 scenariuszy zajęć warsztatowych skierowanych do młodzieży dotyczących ich ochrony przed hejtem, radykalizmem, populizmem, mowa˛ nienawiści, treściami fake news w Internecie;
  • poznają zasady aplikowania o środki na projekty w ramach programu Erasmus +;

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu!

Projekt „Metody i sposoby przeciwdziałania mowie nienawiści i fake news – szkolenie dla przedstawicieli i pracowników sektora edukacji nieformalnej” realizowany jest w ramach Programu Edukacja, mającego na celu zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską, Islandią, Liechtensteinem oraz Norwegią w obszarze edukacji.
Organizator projektu - Instytut Współpracy Regionalnej - jest organizacją pozarządową skupiającą w swym działaniu ekspertów w zakresie realizacji projektów, które promują współpracę międzyregionalną i ponadnarodową na rzecz zrównoważonego rozwoju społeczno- gospodarczego. Najważniejszym priorytetem Fundacji są działania skierowane do młodzieży.

Na koniec szkolenia odbędą się warsztaty pokazowe oparte na jednym ze scenariuszy wypracowanych w ramach szkolenia.

Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie w pokojach dwuosobowych w „Domu Żeglarza” ( Harcerski Ośrodek Morski w Pucku, ul. Żeglarzy 1).
Zgłoszenia do projektu przyjmujemy za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o przesłanie skanu wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego na adres: kontakt@iwr.org.pl w terminie do 22 września 2020r.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
22 września 2020, 23:59
Początek wydarzenia:
5 października 2020, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
9 października 2020, 23:59
Miejsce:
Harcerski Ośrodek Morski w Pucku
Puck, Polska
Organizator:
Instytut Współpracy Regionalnej
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.