Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Reklama
Cała Polska
16 września 2020, 00:00
16 września 2020, 00:00 - 26 września 2020, 23:59
Bezpłatne

Nowy Cyrk to kopalnia możliwości! Zobacz nowocyrkowy spektakl, idź na warsztaty, odkryj nowocyrkową społeczność! A jeśli jesteś animatorką kultury, nauczycielem, dyrektorką domu kultury, albo pracownikiem takiej instytucji - możesz wykorzystać Nowy Cyrk w swojej pracy! Zapraszamy na webinarium "Pomyśl o... Nowym Cyrku", gdzie opowiadamy, o co w tym wszystkim chodzi!

czterech mężczyzn żonglujących maczugami na scenie teatralnej

Autor/źródło: Jakub Borkowski

Reklama

W Polsce wciąż jeszcze mało znany cyrk współczesny (cyrk bez zwierząt) to dynamicznie rozwijający się i stale zyskujący na popularności nurt w sztuce performatywnej. Nowocyrkowe spektakle zachwycają widowiskowością, różnorodnością treści i innowacyjną estetyką, a działania edukacyjne oparte na wykorzystaniu akrobatyki, żonglerki czy ekwilibrystyki przynoszą niezwykłe, pedagogiczne efekty w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.

“WEBINARIUM: Pomyśl o… nowym cyrku!” to darmowe, godzinne, wirtualne spotkanie, którego celem jest przybliżenie tego niezwykłego zjawiska wszystkim tym, którzy poszukują nowych pomysłów na działania kulturalne i edukacyjne. 

Do udziału w nim zapraszamy przedstawicieli instytucji kultury, członków organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, organizatorów wydarzeń i festiwali, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o nowym cyrku. 

Podczas webinarium dowiesz się:

  • skąd pochodzi i co wyróżnia cyrk współczesny,

  • czym są nowocyrkowe spektakle i gdzie ich szukać,

  • jak możesz wykorzystać nowy cyrk w swojej pracy,

  • jakie korzyści płyną z pracy metodą pedagogiki cyrku.

Prowadzący:

Joanna Reczek-Szwed i Jakub Szwed to jedni z inicjatorów lubelskiego środowiska nowocyrkowego, założyciele Fundacji Sztukmistrze, organizatorzy Europejskiej Konwencji Żonglerskiej 2012 i 2017 w Lublinie, pomysłodawcy i organizatorzy Variete Fundacji Sztukmistrze, Konkursu Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje oraz Żonglerskiej Lubelskiej Konwencji, reprezentanci Polski w Europejskim Stowarzyszeniu Żonglerskim. Obydwoje aktywnie pracują jako trenerzy i pedagodzy cyrkowi w Polsce i zagranicą. Joanna to stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka nagrody „Żurawie” “She’s Mercedes” oraz „Kryształek Zwierciadła”. Jakub to artysta-reżyser, członek Kolektywu LŁ, współtwórca wielu spektakli nowocyrkowych, występujący w całej Polsce i Europie.

Zdjęcie

Rekwizyty cyrkowe w powietrzu, w tle zamek lubelski

Autor/źródło: Joke Schot
Zdjęcie

wiele osób wspólnie żonglujących w sali gimnastycznej

Autor/źródło: Jakub Borkowski
Zdjęcie

Czterej mężczyźni żonglujący dużymi piłkami

Autor/źródło: Jakub Borkowski
Miniatura zdjęcie 1
Miniatura zdjęcie 2
Miniatura zdjęcie 3

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
16 września 2020, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
W sobotę, 23:59
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.