Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Service Learning – szkolenie przygotowujące do pracy z młodzieżą

Reklama
Cała Polska
6 października 2020, 00:00
6 października 2020, 00:00 - 29 października 2020, 23:59
Bezpłatne

Centrum Wolontariatu w Warszawie zaprasza wszystkich, którzy pracują z młodzieżą w organizacjach pozarządowych, instytucjach kultury, szkołach i innych zainteresowanych ośrodkach, do udziału w szkoleniach z metody Service Learning w pracy z młodzieżą.

Reklama

Service Learning,  to metoda, która wykorzystuje działanie społeczne/wolontariat, jako sposób na zdobywanie wiedzy i umiejętności. Praca z młodzieżą to nie lada wyzwanie. Nie tylko jeżeli chodzi o sposób dotarcia do młodych ludzi, ale także o dobór metod, które będą dla nich atrakcyjne.

W październiku uruchomiliśmy dla Was terminy na dwa cykle szkoleniowe (do wyboru w zależności od Waszych możliwości czasowych). Na każde ze szkoleń będą składały się 3 spotkania na platformie Zoom.

Terminy cyklów szkoleniowych (do wyboru):

  • Termin dla 1. cyklu szkoleniowego (wtorki): 1. spotkanie – 6.10, 2. spotkanie – 13.10, 3. spotkanie 20.10, godz. 15:00-18:00.
  • Termin dla 2. cyklu szkoleniowego (czwartki): 1. spotkanie – 15.10, 2. spotkanie – 22.10, 3. spotkanie – 29.10, godz. 10:00-13:00.

Szkolenie jest bezpłatne.

Zapisów prosimy dokonywać przez poniższy link:

https://docs.google.com/forms/d/138_85ZHvR7dMb7kN9OYbyk7JEso2ybBPMPtbWPjnPKE/viewform?edit_requested=true

Service Learning pokazuje, jak ułożyć cykl pracy z młodymi ludźmi (wolontariuszami/uczniami/podopiecznymi) postawić cele edukacyjne, poddawać je refleksji wzmacniającej proces uczenia się i zadbać o to, żeby uczenie się obejmowało jak najszersze spektrum umiejętności – od działań w zespole, komunikacji, planowania działań czy pracy projektowej, po bardziej specjalistyczne związane z wykonywaniem konkretnych zadań, np. występowanie publiczne, wyjaśnianie reguł czy opieka nad starszymi osobami.

Kluczowa jest tu rola tutora/opiekuna wspierającego działania młodzieży, ale nienarzucającego swoich rozwiązań. To właśnie on skłania do poddawania refleksji, planowania działań i ich podejmowania, próbowania, przełamywania się i wyciągania wniosków.

Tematyka poszczególnych dni szkolenia:

Dzień 1. – Wprowadzenie do metody Service Learning i jej ogólne założenia:

Etapy działań,

Role i zadania uczestników/wolontariuszy i tutora;

Dzień 2. – Badanie potrzeb społeczności lokalnej

Cele – edukacyjne i pomocowe,

Opracowanie planu działania;

Dzień 3. – Refleksja nad działaniami projektowymi i procesem uczenia się

Ewaluacja, monitorowanie i dokumentacja,

Promocja działań,

Zamknięcie projektu oraz świętowanie sukcesów.

Po szkoleniu zaprosimy chętnych, by jako tutorzy rozpoczęli realizację projektów metodą Service Learning z młodzieżą ze swoich instytucji i przez najbliższy rok korzystali ze wsparcia mentora ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
5 października 2020, 23:59
Początek wydarzenia:
6 października 2020, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
Dziś, 23:59
Organizator:
Centrum Wolontariatu w Warszawie
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.