Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Reklama
Cała Polska
23 listopada 2020, 17:00
23 listopada 2020, 17:00 - 4 grudnia 2020, 18:30
Bezpłatne

Na przełomie listopada i grudnia 2020 osoby pracujące w organizacjach pozarządowych i zajmujące się w swojej pracy tematami wrażliwymi społecznie będą mogły wziąć udział w szkoleniu, dzięki któremu nabędą umiejętności tworzenia kampanii opartych na pozytywnych narracjach. Warsztaty online, prowadzone przez Barbarę Biskup stanowią praktyczną odpowiedź na potrzebę zmiany w podejściu do tworzenia kampanii społecznych opartych na emocjach.

Autor/źródło: Photo by Marvin Meyer on Unsplash

Reklama

Podczas szkolenia osoby uczestniczące poznają uniwersalne teorie tworzenia opowieści i ich schematy, dowiedzą się, jak mapować treści i tworzyć silnie angażujące narracje – takie, które nie tylko opierają się działaniom dezinformacyjnym, lecz także pomagają skuteczniej docierać do grupy docelowej z własnym przekazem. Nauczą się planować kampanię z wykorzystaniem narzędzi związanych z hipertargetowaniem oraz storytellingiem. W ramach szkolenia osoby uczestniczące będą również miały możliwość opracowania i rozwinięcia własnych pomysłów z zakresu budowania pozytywnych narracji, a autorzy i autorki najlepszych projektów będą mieli szansę otrzymać niewielkie wsparcie finansowe na ich realizację.

Barbara Biskup, która poprowadzi szkolenie, jest doktorem nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, edukatorką antydyskryminacyjną i trenerką WenDo (samoobrona i asertywność dla kobiet); od lat związana z trzecim sektorem. Zajmuje się tematyką prawnoczłowieczą i pod tym kątem przygotowuje kampanie w social mediach i w przestrzeni publicznej. 

Szkolenie jest zainicjowane przez TechSoup Europe we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach. Program obejmuje 4 sesje szkoleniowe online (za pośrednictwem platformy Cisco Webex Meeting / Cisco Webex Training) prowadzonew terminach: 23 listopada (poniedziałek), 27 listopada (piątek), 30 listopada (poniedziałek) i 4 grudnia (piątek) 2020 w godz. 17:00-18:30, konsultacje z trenerką pomiędzy sesjami i pracę indywidualną osób uczestniczących.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach „Pozytywne narracje i strategie angażowania grupy docelowej” zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem: http://bit.ly/pozytywnenarracje w terminie do 9 października 2020 roku do godz. 16:00. Wypełnienie formularza zajmuje ok. 20 min. Szkolenie będzie prowadzone w języku polskim, ale część formularza należy wypełnić w języku angielskim. Maksymalna liczba uczestników: 15 osób.

W przypadku pytań lub niejasności zachęcamy do kontaktu z Karoliną Dziełak, Koordynatorką ds. Szkoleń (TechSoup Europe), e-mail: kdzielak@techsoupeurope.org


Jeśli interesuje Cię tematyka przeciwdziałania dezinformacji, odwiedź również Hive Mind (www.hive-mind.community)

Hive Mind jest platformą zaprojektowaną, żeby ułatwić rozwój kompetencji medialnych, niezbędnych do odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych. Na stronie Hive Mind możesz rozwijać się wspólnie z całą społecznością praktyków. Znajdziesz tam również nasze własne, niestandardowe narzędzie do analizy treści mediów społecznościowych (Social Media Radar) i kursy online do samodzielnej nauki. Wszystko to z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa w Internecie.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
23 listopada 2020, 17:00
Zakończenie wydarzenia:
4 grudnia 2020, 18:30
Miejsce:
online
Organizator:
TechSoup Europe
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.