Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Webinarium o roli gniewu w działaniach społecznych [patronat ngo.pl]

Reklama
Cała Polska
Jutro, 19:00 - 20:00
22 października 2020
Bezpłatne

Gniew to część naszego codziennego życia społecznego. Zazwyczaj wzbudza nieufność i lęk. Czy można go jednak dobrze wykorzystać? Właśnie o tym porozmawiamy podczas webinarium 22 października z Tomaszem S. Markiewką, autorem książki „Gniew”. Zarejestrujcie się: https://bit.ly/webinarium_22października.

Reklama

Zastanowimy się nad rolą obywatelskiego sprzeciwu, bo w akcji Masz Głos często słyszymy, że kontakty z lokalnym władzami są trudne i narażone na porażki. To wywołuje gniew i frustrację:

· czy może być dobrym punktem wyjścia do działań społecznych,

· jak zmienić gniew w siłę rozwiązującą nasze wspólne problemy,

· i jak lokalni liderzy mogą wsłuchać się w gniew społeczny.

Z Tomaszem S. Markiewką porozmawia Katarzyna Sztop-Rutkowska. Spotkanie będzie trzecim z serii webinariów Masz Głos, którą poświęciliśmy w ostatnim czasie konfliktom społecznym. Dotychczas mówiliśmy już o dynamice narastania konfliktów, o mediacjach w procesach administracyjnych. Tym razem pora na gniew jako emocję społeczną.

Aby wziąć udział w webinarium, zarejestruj się pod linkiem http://bit.ly/webinarium_22października i w czwartek 22 października o 19:00 dołącz do webinarium, klikając na link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację. Udział w webinarium jest bezpłatny.

Goście webinarium:

Tomasz S. Markiewka wykłada na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pisuje dla OKO.press, dwutygodnika.com, „Krytyki Politycznej” i „Nowego Obywatela”. Autor książek „Gniew” (2020) i „Język neoliberalizmu” (2017)

Katarzyna Sztop-Rutkowska, koordynatorka akcji Masz Głos w Fundacji SocLab, socjolożka, wykładowczyni w Instytucie Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
Jutro, 19:00
Zakończenie wydarzenia:
Jutro, 20:00
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.