Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

E-wolontariat krok po kroku – minikurs mailingowy [patronat ngo.pl]

Reklama
Cała Polska
W zeszły poniedziałek, 00:00
30 listopada 2020, 00:00 - 4 grudnia 2020, 23:59
Bezpłatne

E-wolontariat, czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu, to doskonały sposób na rozszerzenie oferty wolontariatu tradycyjnego – nie tylko w czasie pandemii!

Reklama

Dzięki e-wolontariatowi Twoja organizacja może dotrzeć do wolontariuszy z całej Polski, posiadających różnorodne, cenne kompetencje, oraz współpracować z nimi w bezpieczny sposób.

W tym krótkim minikursie podpowiemy Ci, na co warto zwrócić uwagę podczas organizowania współpracy w ramach e-wolontariatu, jak tworzyć atrakcyjne opisy mikrozadań, gdzie szukać e-wolontariuszy i jak zadbać o to, żeby ta współpraca była ciekawą przygodą  - zarówno dla Twojej organizacji, jak i dla współpracujących z nią e-wolontariuszy :)

Dzięki minikursowi dowiesz się m.in.:

 • Jak motywować e-wolontariuszy?
 • Jakich narzędzi do współpracy użyć?
 • Jak zrekrutować e-wolontariuszy?
 • Jak przygotować atrakcyjne opisy mikrozadań?
 • Jak dzielić zadania na mikrozadania?
 • Przy jakich zadaniach e-wolontariusze mogą pomóc Twojej organizacji?

Czas trwania: 5 dni (od 30 listopada do 4 grudnia 2020 r.)

Forma:

 • Porcja wiedzy wysyłana prosto do Twojej skrzynki mailowej: Codziennie przez 5 dni otrzymasz od nas mail ze wskazówkami nt. organizowania współpracy z e-wolontariuszami. W każdym mailu znajdziesz odrobinę teorii, praktyczne porady i proste zadanie domowe, dzięki któremu przetestujesz zdobytą wiedzę w praktyce i zaczniesz projektować współpracę z e-wolontariuszami.
 • Miniporadnik: Dodatkowo, na zakończenie kursu otrzymasz od nas miniporadnik w formacie PDF, który będziesz mógł/mogła pobrać, zapisać i wykorzystywać za każdym razem, kiedy będziesz chciał/-a zaprojektować współpracę z e-wolontariuszami.
 • Spotkanie online: 9 grudnia 2020 r. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie online (dla chętnych). Będzie to przestrzeń do podsumowania kursu, zadania dodatkowych pytań i podzielenia się swoimi wrażeniami i pomysłami.

Plan kursu:

 1. Zakończenie współpracy i podsumowanie
 2. Publikacja oferty, współpraca i motywowanie
 3. Tworzymy opisy mikrozadań
 4. Dzielimy zadania na mikrozadania
 5. Diagnoza: w jakich zadaniach potrzebujemy wsparcia?

Dla kogo jest ten kurs?

Dla organizacji społecznych, posiadających podstawowe doświadczenie we współpracy z wolontariuszami.

Jaki jest koszt?

Udział w kursie jest bezpłatny!

Kto jest organizatorem kursu?

Organizatorem kursu jest Fundacja Dobra Sieć, która rozwija i promuje e-wolontariat w Polsce i za granicą od 2009 r.  

Autorką kursu jest Marzena Kacprowicz - koordynatorka Programu E-wolontariatu, autorka m.in. "Podręcznika e-wolontariatu" - praktycznego przewodnika dla tych, którzy chcą rozpocząć współpracę z wolontariuszami online i platformy TuDu.org.pl - pierwszej w Polsce platformy crowdsourcingowej dla trzeciego sektora.

Mam pytanie odnośnie kursu - do kogo mogę się zgłosić?

Z chęcią udzielimy Wam dodatkowych informacji i odpowiemy na Wasze pytania - jesteśmy dostępni pod adresem mailowym: biuro@e-wolontariat.pl.

Link do zapisu: https://minikurs.e-wolontariat.pl/


Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
29 listopada 2020, 23:59
Początek wydarzenia:
W zeszły poniedziałek, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
Dziś, 23:59
Organizator:
Fundacja Dobra Sieć
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.