Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Interdyscyplinarna konferencja online – praca z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem

Reklama
Cała Polska
23 listopada 2020, 08:00
23 listopada 2020, 08:00 - 17 grudnia 2020, 23:59
Bezpłatne

Serdecznie zapraszamy pracowników i wolontariuszy instytucji / organizacji pomocowych, nauczycieli, studentów odbywających staże, praktyki, wolontariat w instytucjach pomocowych do udziału w bezpłatnej konferencji „Profesjonalizacja pomocy kadr instytucji pomocowych”. Dostępnych 13 terminów w okresie od 23 listopada do 17 grudnia 2020 roku.

Autor/źródło: Autorka zdjęcia: Róża Otręba

Reklama

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji online „Profesjonalizacja pomocy kadr instytucji pomocowych jako narzędzie przeciwdziałania przestępczości” – dla pracowników i wolontariuszy instytucji oraz organizacji pomocowych: psychologów, pedagogów, terapeutów, pracowników socjalnych, asystentów rodziny, kuratorów, policjantów, pracowników wymiaru sprawiedliwości i służby zdrowia, pracowników oświaty oraz studentów odbywających praktyki, staże lub wolontariat. Konferencja zakończona jest zaświadczeniem potwierdzającym uczestnictwo.

Konferencje odbywają się dla każdego województwa. Jeśli ktoś z Państwa nie może wziąć udziału w konferencji dedykowanej dla osób z terenu województwa w którym jest zlokalizowane Państwa miejsce pracy, to zachęcamy do wybrania innego, dogodnego terminu. Uczestnicy konferencji dzień przed konferencją otrzymają link do zalogowania się do wydarzenia. W dniu konferencji będziemy świadczyć pomoc techniczną osobom, które będą miały trudności w zakresie technicznych aspektów uczestnictwa w wydarzeniu online. Po konferencji otrzymacie Państwo zaświadczenie w formie elektronicznej do samodzielnego wydruku.

Poruszymy takie tematy jak:

✅ tajemnica zawodowa pracownika socjalnego, kuratora sądowego, psychologa;
✅ obowiązek składania zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa;
✅ etapy pomagania osobie doświadczającej przemocy lub innego przestępstwa;
✅ co powinno zawierać zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa;
✅ prawa świadka w sprawie karnej;
✅ przepisy wynikające z tzw. ustawy antyprzemocowej;
✅ formy wsparcia psychologicznego dla osób pokrzywdzonych przestępstwem;
✅ kompetencje osób pracujących z osobami pokrzywdzonymi, czyli co należy wiedzieć i potrafić, aby niesiona pomoc była skuteczna;
✅ możliwość współpracy z naszą instytucją w ramach projektu, którego efektem będzie opracowanie podręcznika dotyczącego standardów udzielania pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Dostępne terminy oraz szczegółowy program dla każdego terminu znajdą Państwo na stronie: https://stowarzyszeniebonafides.pl/konferencje-online/ .

Dlaczego warto wziąć udział w konferencji organizowanej przez nas?

✅nasi prelegenci to specjaliści – praktycy z wieloletnim doświadczeniem pracy z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem;
✅od 8 lat współpracujemy z Ministerstwem Sprawiedliwości;
✅przeprowadziliśmy 2,5 tys. godzin szkoleń;
✅od 17 lat świadczymy pomoc prawną i psychologiczną;
✅zrealizowaliśmy 50 projektów współfinansowanych ze środków zewnętrznych przez ostatnie 8 lat;
✅objęliśmy swoim wsparciem 65 tys. osób;
✅nasza kadra liczy 60 pracowników.

ABY UCZESTNICZYĆ W KONFERENCJI WYSTARCZY WYKONAĆ DWA KROKI:

  1. wypełnić FORMULARZ REKRUTACYJNY ONLINE w którym wybiorą Państwo datę i godzinę konferencji
  2. własnoręcznie podpisać FORMULARZ ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH i odesłać skanem lub w formie zdjęcia na adres: rekrutacja@stowarzyszeniebonafides.plwpisując w temacie wiadomości: IMIĘ I NAZWISKO ORAZ WOJEWÓDZTWO np. JAN KOWALSKI – WARMIŃSKO-MAZURSKIE

Formularz rekrutacyjny online: KLIKNIJ TUTAJ.
Formularz zgody na przetwarzanie danych osobowych: KLIKNIJ TUTAJ.
Informacje na temat przetwarzania danych osobowych: KLIKNIJ TUTAJ.

Do tej pory było z nami 310 osób na 3 zrealizowanych konferencjach. Dostajemy bardzo pozytywne informacje zwrotne. Najważniejszą pozytywną informacją zwrotną dla nas jest to, że poziom frekwencji z początku konferencji utrzymuje się do jej końca. Zamieszczamy kilka opinii z konferencji, która odbyła się 6 listopada 2020 roku dla pracowników instytucji pomocowych z woj. lubelskiego:

·"Z punktu widzenia uczestnika to super sprawa. Część rzeczy należy traktować jako powtórkę, część jako inny punkt widzenia czy zwrócenia uwagi na coś nowego a cześć rzeczy jest zupełnie nowych. Wykład pani Iwony a propos tajemnicy zawodowej bardzo ważny -już napisałam do koleżanek psycholożek rozsianych po całej Polsce. Niezależnie od obszaru którym się zajmują każdy z nas w tym zawodzie może być powołany na świadka. Jestem przekonana o uniwersalnej użyteczności treści merytorycznych dla każdego psychologa.”

·„Dziękuję za bardzo merytoryczną konferencję i profesjonalnych prelegentów.”

·„Dziękuję wszystkim Prelegentom. Dużo cennych informacji, ogromna pomoc w codziennej pracy.”

Więcej informacji o prelegentach i konferencjach znajdą Państwo tutaj: https://stowarzyszeniebonafides.pl/konferencje-online/

Konferencje są realizowane w ramach projektu „Standaryzacja świadczonej pomocy w ramach Sieci Pomocy Pokrzywdzony Przestępstwem jako narzędzie zwiększenia efektywności świadczonej pomocy na rzecz osób  pokrzywdzonych przestępstwem oraz osób im najbliższych” współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Zdjęcie

Prelegenci

Autor/źródło: www.stowarzyszeniebonafides.pl
Zdjęcie

Program

Autor/źródło: www.stowarzyszeniebonafides.pl
Zdjęcie

Harmonogram

Autor/źródło: www.stowarzyszeniebonafides.pl
Miniatura zdjęcie 1
Miniatura zdjęcie 2
Miniatura zdjęcie 3

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
23 listopada 2020, 08:00
Zakończenie wydarzenia:
17 grudnia 2020, 23:59
Miejsce:
online, platforma zoom
wszelkie informacje dotyczące wydarzenia prześlemy wraz z linkiem do wydarzenia
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.