Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Reklama
Cała Polska
25 stycznia 2021, 00:00
25 stycznia 2021, 00:00 - 15 lutego 2021, 23:59
Bezpłatne

Zapraszamy młodzież zrzeszoną w organizacjach pozarządowych, grupach nieformalnych, ciałach dialogu oraz indywidualnych aktywistów na bezpłatne szkolenie poświęcone dezinformacji, jej rozpoznawaniu, zapobieganiu i przeciwdziałaniu negatywnym skutkom. Szkolenie jest adresowane do wszystkich rozumiejących znaczenie dezinformacji w życiu publicznym, którzy chcieliby lepiej poznać jej aktorów, narracje, cele i techniki.

Reklama

Jeśli Twoja organizacja aktywnie uczestniczy w życiu publicznym, a do tego podejmuje tematy uznawane za kontrowersyjne, lub po prostu z jakiegoś powodu niewygodne dla władzy, biznesu czy wpływowych środowisk, istnieje duże prawdopodobieństwo, że stanie się celem dezinformacji, mającej podważyć jej wiarygodność i zaufanie opinii publicznej. Jeśli chcesz lepiej przygotować się na walkę z wymierzoną w Ciebie lub Twoją organizację dezinformacją, to szkolenie może być dla Ciebie. 

Zapraszamy młodzież zrzeszoną w organizacjach pozarządowych, grupach nieformalnych, ciałach dialogu oraz aktywistów działających na własną rękę na bezpłatne szkolenie online poświęcone dezinformacji, jej rozpoznawaniu, zapobieganiu i przeciwdziałaniu negatywnym skutkom. Szkolenie jest adresowane do wszystkich chętnych, którzy rozumieją znaczenie dezinformacji w życiu publicznym, chcieliby lepiej poznać metody jej prowadzenia, narzędzia rozpoznawania oraz sposoby radzenia sobie z nią. Zapraszamy osoby aktywnie uczestniczące w życiu publicznym (także na poziomie lokalnym) a więc najbardziej narażone na akcje dezinformacyjne mające podważyć ich wiarygodność i zaufanie opinii publicznej, niezbędne do skutecznego walczenia o dobro publiczne czy interesy reprezentowanych przez siebie grup.

Warsztaty będą miały formę seminarium, w czasie którego osoby w nim uczestniczące przyjrzą się najczęstszym narracjom budowanym wokół poszczególnych tematów, środowisk i organizacji, wybranym technikom dezinformacji mającym kształtować ich negatywny obraz oraz możliwym strategiom radzenia sobie z tym. Praca będzie opierała się na analizie autentycznych przypadków i szukaniu rozwiązań realnych problemów. Celem szkolenia jest wzmocnienie młodzieży i ich organizacji w podejmowaniu działań przeciwdziałających dezinformacji  i manipulacji na ich temat. Po zakończeniu szkolenia jego uczestnicy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 2 000 - 4 0000 zł własnych inicjatyw związanych z jego tematyką.

Szkolenie poprowadzi Katarzyna Sadło, trenerka i konsultantka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z organizacjami pozarządowymi, współpracująca z TechSoup jako trenerka z zakresu przeciwdziałania dezinformacji. Była wieloletnią prezeską Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, obecnie jest członkinią zarządu Fundacji dla Polski prowadzącej Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca. Poza zaangażowaniem w działalność organizacji pozarządowych jest też aktywną komentatorką życia publicznego w medich społecznościowych, autorką jednego z pierwszych polskich blogów politycznych, oraz felietonistką "Plusa Minusa" - weekendowego dodatku do Rzeczpospolitej. Autorka jednego z pierwszych politycznych blogów, którego prowadziła od 2003 roku. Na twitterze obserwuje ją ponad 70 tysięcy osób. 

Szkolenie jest zainicjowane przez TechSoup Europe we współpracy z Projekciarnią. Program obejmuje 4 sesje szkoleniowe online prowadzone za pośrednictwem platformy Cisco Webex Meetings w dniach: 25 stycznia, 1 lutego, 8 lutego i 15 lutego 2021 w godz. 18:00 – 19:30 (poniedziałki) w formule seminaryjno-warsztatowej.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem: https://bit.ly/organizacjadezinformacja2  w terminie do 20 stycznia 2021 roku do godz. 16:00. Wypełnienie formularza zajmuje ok. 15 min. Szkolenie będzie prowadzone w języku polskim, ale część formularza należy wypełnić w języku angielskim. Liczba miejsc jest ograniczona, planujemy udział 15-20 uczestników max. 

W przypadku pytań lub niejasności zachęcamy do kontaktu z Dominiką Uzar, Training Coordinator (TechSoup Europe), e-mail: duzar@techsoupeurope.org lub z Katarzyną Błasińską, Training Team Assistant (TechSoup Europe), e-mail: kblasinska@techsoupeurope.org

TechSoup Europe ułatwia aktywistom i organizacjom społecznym w Polsce i w Europie dostęp do nowych technologii: oprogramowania, sprzętu i rozwiązań technologicznych. Uczy też jak z nich korzystać. Buduje społeczności, w których powstają innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Projekciarnia świadczy wszechstronne wsparcie szkoleniowe i doradcze organizacjom pozarządowym w oparciu o wieloletnie doświadczenie pracy w organizacjach, z organizacjami i dla organizacji. Szkoli, doradza i wyręcza w radzeniu sobie z prawnymi aspektami funkcjonowania organizacji, pozyskiwaniu środków, ochronie danych osobowych i nie tylko.

Jeśli interesuje Cię tematyka przeciwdziałania dezinformacji, odwiedź również Hive Mind (www.hive-mind.community). Hive Mind jest platformą zaprojektowaną, żeby ułatwić rozwój kompetencji medialnych, niezbędnych do odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych. Na stronie Hive Mind możesz rozwijać się wspólnie z całą społecznością praktyków. Znajdziesz tam również nasze własne, niestandardowe narzędzie do analizy treści mediów społecznościowych (Social Media Radar) i kursy online do samodzielnej nauki. Wszystko to z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa w Internecie.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
20 stycznia 2021, 23:59
Początek wydarzenia:
25 stycznia 2021, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
15 lutego 2021, 23:59
Organizator:
Fundacja Techsoup
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.