Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Szkolenie online: Organizacje a dezinformacja. Jak rozpoznać, jak przeciwdziałać?

Reklama
Cała Polska
W poniedziałek, 00:00
7 grudnia 2020, 00:00 - 28 grudnia 2020, 23:59
Bezpłatne

Czy Twoja organizacja padła ofiarą

Reklama

Jeśli Twoja organizacja aktywnie uczestniczy w życiu publicznym, a do tego podejmuje tematy uznawane za kontrowersyjne, lub po prostu z jakiegoś powodu niewygodne dla władzy, biznesu czy wpływowych środowisk, istnieje duże prawdopodobieństwo, że stanie się celem dezinformacji, mającej podważyć jej wiarygodność i zaufanie opinii publicznej. Jeśli chcesz lepiej przygotować się na walkę z wymierzoną w Ciebie lub Twoją organizację dezinformacją, to szkolenie może być dla Ciebie. Mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca na szkolenie grudniowe, kolejne jest zaplanowane już w styczniu.

Zapraszamy organizacje pozarządowe na bezpłatne szkolenie online poświęcone dezinformacji wymierzonej w organizacje pozarządowe, jej rozpoznawaniu, zapobieganiu i przeciwdziałaniu negatywnym skutkom. Szkolenie jest adresowane do wszystkich organizacji, zwłaszcza tych aktywnie uczestniczących w życiu publicznym, a więc najbardziej narażonych na akcje dezinformacyjne mające podważyć ich wiarygodność i zaufanie opinii publicznej.

Warsztaty będą miały formę seminarium, w czasie którego osoby w nim uczestniczące przyjrzą się najczęstszym narracjom budowanym wokół organizacji pozarządowych, wybranym technikom dezinformacji mającym kształtować negatywny obraz tych organizacji oraz możliwym strategiom radzenia sobie z tym.

Wspólnie przeanalizujemy autentycznych przypadki i poszukamy optymalnych rozwiązań realnych problemów organizacji uczestniczących w szkoleniu. Celem szkolenia jest wzmocnienie organizacji w podejmowaniu działań przeciwdziałających skutkom dezinformacji i manipulacji na ich temat.

Szkolenie poprowadzi Katarzyna Sadło, trenerka i konsultantka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z organizacjami pozarządowymi, współpracująca z Fundacją TechSoup Europe jako trenerka z zakresu przeciwdziałania dezinformacji. Była wieloletnią prezeską Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, obecnie jest członkinią zarządu Fundacji dla Polski prowadzącej Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca. Poza zaangażowaniem w działalność organizacji pozarządowych jest też aktywną komentatorką życia publicznego w medich społecznościowych, autorką jednego z pierwszych polskich blogów politycznych, oraz felietonistką "Plusa Minusa" - weekendowego dodatku do Rzeczpospolitej.

Szkolenie jest zainicjowane przez Fundację TechSoup Europe we współpracy z Projekciarnią. Program obejmuje 4 sesje szkoleniowe online prowadzone za pośrednictwem platformy Cisco Webex Meeting w dniach: 7 grudnia, 14 grudnia, 21 grudnia i 28 grudnia w godz. 18:00 – 19:30, konsultacje z trenerką pomiędzy sesjami i pracę indywidualną uczestników.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach "Organizacje a dezinformacja. Jak rozpoznać, jak przeciwdziałać" zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem: bit.ly/organizacjadezinformacjaw terminie do 15 listopada 2020 roku. Wypełnienie formularza zajmuje ok. 20 min.

Szkolenie będzie prowadzone w języku polskim, ale część formularza należy wypełnić w języku angielskim. Liczba miejsc ograniczona, planujemy udział 15 uczestników. W przypadku większej liczby zgłoszeń, chętnym zaproponujemy udział w podobnym szkoleniu w styczniu 2021.

W przypadku pytań lub niejasności zachęcamy do kontaktu z Katarzyną Błasińską, Training Team Assistant (Fundacja TechSoup Europe), e-mail: kblasinska@techsoupeurope.org lub Dominiką Uzar, Training Coordinator (Fundacja TechSoup Europe), e-mail: duzar@techsoupeurope.org.

Jeśli interesuje Cię tematyka przeciwdziałania dezinformacji, odwiedź również Hive Mind (www.hive-mind.community).

Fundacja TechSoup Europe ułatwia aktywistom i organizacjom społecznym w Polsce i w Europie dostęp donowych technologii: oprogramowania, sprzętu i rozwiązań technologicznych. Uczy też jak z nich korzystać. Buduje społeczności, w których powstają innowacyjne rozwiązania technologiczne.Hive Mindto platforma internetowa i międzynarodowa społeczność przedstawicieli organizacji pozarządowych, trenerów, aktywistów. W dzisiejszym cyfrowym świecie nasza wolność dostępu doinformacji bywa zagrożona przez wyszukane taktyki misinformacji i dezinformacji. Jesteśmy tu, żeby towarzyszyć Ci podczas cyfrowej transformacji i wspierać wolność dostępu do informacji wspołeczeństwie obywatelskim poprzez edukację medialną, szczególnie tam, gdzie źródłem wspólnoty jest wzajemne zaufanie i więzi społeczne.Projekciarnia świadczy wszechstronne wsparcie szkoleniowe i doradcze organizacjom pozarządowym w oparciu o wieloletnie doświadczenie pracy w organizacjach, z organizacjami i dla organizacji. Szkoli, doradza i wyręcza w radzeniu sobie z prawnymi aspektami funkcjonowania organizacji, pozyskiwaniu środków, ochronie danych osobowych i nie tylko.

Hive Mind jest platformą zaprojektowaną, żeby ułatwić rozwój kompetencji medialnych, niezbędnych do odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych. Na stronie Hive Mind możesz rozwijać się wspólnie z całą społecznością praktyków. Znajdziesz tam również nasze własne, niestandardowe narzędzie do analizy treści mediów społecznościowych (Social Media Radar) i kursy online do samodzielnej nauki. Wszystko to z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa w Internecie.

Projekciarnia świadczy wszechstronne wsparcie szkoleniowe i doradcze organizacjom pozarządowym w oparciu o wieloletnie doświadczenie pracy w organizacjach, z organizacjami i dla organizacji. Szkoli, doradza i wyręcza w radzeniu sobie z prawnymi aspektami funkcjonowania organizacji, pozyskiwaniu środków, ochronie danych osobowych i nie tylko.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
15 listopada 2020, 23:59
Początek wydarzenia:
W poniedziałek, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
28 grudnia 2020, 23:59
Organizator:
Fundacja TechSoup
Osoba kontaktowa:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.