Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Jasna strona gier wideo w 2. edycji Games for Impact [patronat ngo.pl]

Reklama
Cała Polska
We wtorek, 00:00
8 grudnia 2020, 00:00 - 11 grudnia 2020, 23:59
Bezpłatne

Gry wideo coraz częściej opowiadają o najważniejszych problemach społecznych – zdrowiu psychicznym, nierównościach, konsumpcjonizmie, ekologii, migracjach, ideologiach, fake newsach. O tym, że gry to coś więcej niż rozrywka, przekonają się w dniach 8-11 grudnia uczestnicy międzynarodowego festiwalu Games for Impact. Wydarzenie odbędzie się w sieci.

Reklama

Gry wideo często przedstawiane są jako zagrożenie, szczególnie dla dzieci. Organizatorzy festiwalu, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny oraz Fundacja Indie Games, chcą skonfrontować się z tym przekonaniem i udowodnić, że gry komputerowe mogą być skutecznym narzędziem w rękach nauczycieli, edukatorów, aktywistów i badaczy.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2018 roku i była pierwszym tego typu wydarzeniem w naszej części Europy. Zaprezentowano ponad 30 gier, a wśród gości pojawili się ważni przedstawiciele nurtu z całego świata, tacy jak Asi Burak (przewodniczący organizacji Games for Change) czy Ryan i Amy Green (twórcy nagradzanej gry That Dragon, Cancer).

Podczas zbliżającej się 2. edycji festiwalu poruszone zostaną przede wszystkim kwestie praktyczne. Ważnym elementem będzie budowanie powiązań między twórcami gier, innowatorami społecznymi, edukatorami i inwestorami. Zaprezentowane zostaną również inspirujące studia przypadków  i konkretne rekomendacje.

Najważniejsze zagadnienia festiwalu będą dotyczyć:

– Gier dla dzieci i szkół – jak wybrać odpowiednią grę dla swojego dziecka lub klasy? Jak projektować gry dla młodszej publiczności i szkół?

– Gier dla demokracji i krytycznego myślenia – organizatorzy podpowiedzą jak używać gier do budowania empatii, promowania krytycznego myślenia i  różnorodności – ale też jak opowiadać o trudnych i złożonych tematach.

– Gier dla dostępności i użyteczności – uczestnicy dowiedzą się jak uczynić gry dostępnymi dla ludzi z niepełnosprawnościami – i dlaczego wszyscy gracze docenią ten wysiłek.

Wszystkie wydarzenia festiwalowe – panele dyskusyjne i warsztaty – będą odbywać się w języku angielskim. Wybrane wydarzenia będą tłumaczone na język polski.

Jeśli jesteś twórcą gier, rodzicem, nauczycielem, edukatorem, animatorem społecznym, pracownikiem organizacji pozarządowych, aktywistą, inwestorem, badaczem lub po prostu lubisz gry – weź udział w Games for Impact.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja startuje 12 listopada na stronie www.gamesforimpact.pl.

Kadr z Waterworks!, jednej z gier w oficjalnej selekcji festiwalu

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
We wtorek, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
11 grudnia 2020, 23:59
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.