Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Reklama
Cała Polska
Dziś, 00:00 - 23:59
2 grudnia 2020
Bezpłatne

Zapraszamy organizacje, dziennikarzy i wszystkich zainteresowanych na webinarium poświęcone dezinformacji wymierzonej w organizacje pozarządowe, ich liderki i liderów, oraz tematy, którymi się zajmują. W oparciu o doświadczenia z Polski i zagranicy przyjrzymy się najczęstszym narracjom budowanym wokół organizacji pozarządowych, wybranym technikom dezinformacji mającym kształtować negatywny obraz tych organizacji oraz formom przeciwdziałania.

Reklama

Organizacje pozarządowe aktywnie uczestniczące w życiu publicznym, zwłaszcza te podejmujące tematy uznawane za kontrowersyjne, lub z jakiegoś powodu niewygodne dla władzy, biznesu czy wpływowych środowisk, coraz częściej stają się celem działań dezinformacyjnych, mających podważyć jej wiarygodność i pozbawić niezbędnego do skutecznego działania zaufania opinii publicznej. Ofiarami dezinformacji są nie tylko same organizacje i związane z nimi osoby, ale także odbiorcy fałszywych lub zmanipulowanych informacji, którzy na ich podstawie kształtują swoje opinie na dany temat.

Jak rozpoznawać dezinformację? Jak jej zapobiegać? Jak przeciwdziałać jej negatywnym skutkom?

Na webinarium zapraszamy nie tylko same organizacje pozarządowe jako potencjalne ofiary dezinformacji ale także wszystkich zainteresowanych problematyką dezinformacji wymierzonej w organizacje pozarządowe - dziennikarzy, polityków, odbiorców mediów. W krótkiej i przystępnej formie pokażemy kto, dlaczego i jak wypacza obraz organizacji pozarządowych w mediach.

Webinarium odbędzie się 2 grudnia w godzinach 18-19.30 na platformie Zoom. Zgłoszenia przyjmujemy do 1 grudnia.

Webinarium organizowane przez Fundację TechSoup Europe poprowadzi Katarzyna Sadło, trenerka i konsultantka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z organizacjami pozarządowymi, we współpracy z Fundacją TechSoup Europe szkoląca z przeciwdziałania dezinformacji. Była wieloletnią prezeską Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, obecnie jest członkinią zarządu Fundacji dla Polski prowadzącej Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca. Problemu dezinformacji wymierzonej w organizacje pozarządowe doświadczyła na własnej skórze, gdy kierowana przez nią organizacja stała się przedmiotem zainteresowania telewizji publicznej w ramach prowadzonej przez nią negatywnej kampanii wymierzonej w wybrane organizacje pozarządowe. Poza zaangażowaniem w działalność organizacji pozarządowych Katarzyna Sadło jest też aktywną komentatorką życia publicznego w mediach społecznościowych, autorką jednego z pierwszych polskich blogów politycznych, oraz felietonistką "Plusa Minusa" - weekendowego dodatku do Rzeczpospolitej.

Aby wziąć udział w webinaria, wyślij zgłoszenie bit.ly/organizacjadezinformacja_webinar.

W przypadku pytań lub niejasności zachęcamy do kontaktu z Katarzyną Błasińską, Training Team Assistant (Fundacja TechSoup Europe), e-mail: kblasinska@techsoupeurope.org lub Dominiką Uzar, Training Coordinator (Fundacja TechSoup Europe), e-mail: duzar@techsoupeurope.org.

Jeśli interesuje Cię tematyka przeciwdziałania dezinformacji, odwiedź również Hive Mind (www.hive-mind.community).

Fundacja TechSoup Europe ułatwia aktywistom i organizacjom społecznym w Polsce i w Europie dostęp donowych technologii: oprogramowania, sprzętu i rozwiązań technologicznych. Uczy też jak z nich korzystać. Buduje społeczności, w których powstają innowacyjne rozwiązania technologiczne.Hive Mindto platforma internetowa i międzynarodowa społeczność przedstawicieli organizacji pozarządowych, trenerów, aktywistów. W dzisiejszym cyfrowym świecie nasza wolność dostępu doinformacji bywa zagrożona przez wyszukane taktyki misinformacji i dezinformacji. Jesteśmy tu, żeby towarzyszyć Ci podczas cyfrowej transformacji i wspierać wolność dostępu do informacji wspołeczeństwie obywatelskim poprzez edukację medialną, szczególnie tam, gdzie źródłem wspólnoty jest wzajemne zaufanie i więzi społeczne.Projekciarnia świadczy wszechstronne wsparcie szkoleniowe i doradcze organizacjom pozarządowym w oparciu o wieloletnie doświadczenie pracy w organizacjach, z organizacjami i dla organizacji. Szkoli, doradza i wyręcza w radzeniu sobie z prawnymi aspektami funkcjonowania organizacji, pozyskiwaniu środków, ochronie danych osobowych i nie tylko.

Hive Mind jest platformą zaprojektowaną, żeby ułatwić rozwój kompetencji medialnych, niezbędnych do odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych. Na stronie Hive Mind możesz rozwijać się wspólnie z całą społecznością praktyków. Znajdziesz tam również nasze własne, niestandardowe narzędzie do analizy treści mediów społecznościowych (Social Media Radar) i kursy online do samodzielnej nauki. Wszystko to z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa w Internecie.

Projekciarnia świadczy wszechstronne wsparcie szkoleniowe i doradcze organizacjom pozarządowym w oparciu o wieloletnie doświadczenie pracy w organizacjach, z organizacjami i dla organizacji. Szkoli, doradza i wyręcza w radzeniu sobie z prawnymi aspektami funkcjonowania organizacji, pozyskiwaniu środków, ochronie danych osobowych i nie tylko.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
1 grudnia 2020, 23:59
Początek wydarzenia:
Dziś, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
Dziś, 23:59
Organizator:
Fundacja TechSoup Europe
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.