Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Otwarte zasoby edukacyjne dotyczące historii sztuki - warsztaty online

Reklama
Cała Polska
16 grudnia 2020, 18:00
16 grudnia 2020, 18:00 - 17 lutego 2021, 19:30
Bezpłatne

Zapraszamy do udziału w projekcie „SpołEd w bibliotece” organizowanego przez Fundację Centrum Cyfrowe z siedzibą w Warszawie we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Głównym celem projektu „SpołEd w bibliotece” jest zwiększanie wiedzy na temat Otwartych Zasobów Edukacyjnych wśród osób dorosłych (w wieku od 18-64 lat) poprzez organizację warsztatów na terenie całej Polski, prowadzonych przez przeszkolonych w projekcie trenerów.

Reklama

TEMAT WARSZTATÓW:  Otwarte Zasoby Edukacyjne dotyczące historii sztuki

UCZESTNICY DOWIEDZĄ SIĘ : czym są Otwarte Zasoby Edukacyjne, czym są licencje Creative Commons i jak je wykorzystywać, jak świadomie korzystać z zasobów internetu, poznają wiele serwisów i portali prowadzonych przez różne instytucje dotyczących historii sztuki, nauczą się po nich poruszać i wyszukiwać potrzebne materiały, poznają strony internetowe udostępniające multimedia na wolnych licencjach, dowiedzą się, jak z nich korzystać przy tworzeniu własnych materiałów, ale przede wszystkim, jak odkrywać bogactwo dzieł sztuki w czasie wolnym.

ZASADY UCZESTNICZENIA W PROJEKCIE: zgłoszenia mailowo przyjmuje trener projektu, adres mailowy znajduje się na dole ogłoszenia. Szczególnie zapraszamy do udziału studentów i absolwentów kierunków humanistycznych lub związanych z projektowaniem graficznym, fotografią i nowymi mediami, nauczycieli, bibliotekarzy oraz wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką. Uczestnicy wezmą udział w cyklu 3 warsztatów (trwających półtorej godziny), które odbędą się raz w miesiącach grudniu 2020, styczniu i lutym 2021: (16 grudnia, 20 stycznia, 17 lutego, godz. 18.00-19.30). Warsztaty odbędą się w formie zdalnej na platformie Zoom. Zapisani uczestnicy otrzymają przed warsztatami dane logowania do spotkania. Po warsztatach uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.

PYTANIA I ZAPISY:  Agata Bogucka, zgłoszenia przyjmowane są do 6 grudnia 2020, adres mailowy, na który przyjmowane są zgłoszenia: bogucka.agata@gmail.com

TRENERAgata Bogucka – od 2017 roku pracuję jako bibliotekarz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie, prowadzę w bibliotece zajęcia dla osób dorosłych – kursy komputerowe, zajęcia Akademia Umysłu, jako trener brałam udział w projekcie „O finansach w bibliotece”, prowadziłam cykl pokazów filmów dokumentalnych „Ninateka w bibliotece”. Interesuję się tematyką Otwartych Zasobów Edukacyjnych, naukami humanistycznymi, zagadnieniami skutecznego uczenia się, neurodydaktyką i uczeniem się języków obcych. Od 2019 roku biorę udział w projekcie „SpołEd w bibliotece”.

Serdecznie zapraszam do udziału w projekcie!

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
6 grudnia 2020, 23:59
Początek wydarzenia:
16 grudnia 2020, 18:00
Zakończenie wydarzenia:
17 lutego 2021, 19:30
Osoba kontaktowa:
Pokaż
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.