Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Reklama
Cała Polska
25 stycznia 2021, 18:00
25 stycznia 2021, 18:00 - 5 lutego 2021, 19:30
Bezpłatne

Jesteś aktywist(k)ą pracującym na rzecz praw człowieka? Wspierasz migrantów i uchodźców, a może działasz na rzecz osób LGBT+? Uczestniczyłaś już w wielu demonstracjach i czujesz, że sposób w jaki mówi się o prawach kobiet, bądź akcjach prodemokratycznych jest dość tendencyjny? Świetnie, ponieważ oferujemy Ci warsztat skierowany właśnie do Ciebie!

Reklama

Zapraszamy osoby pracujące w organizacjach pozarządowych, społeczników, aktywistki oraz osoby zajmujące się w swojej pracy tematami wrażliwymi społecznie do udziału w bezpłatnym szkoleniu, dzięki któremu dowiedzą się więcej o kampaniach społecznych opartych na pozytywnych narracjach. Zależy nam, żebyś dołączył/a do nas!

Warsztaty online, prowadzone przez Barbarę Biskup stanowią praktyczną odpowiedź na potrzebę zmiany w tym jak mówi się o nas i o sprawach, które są dla nas ważne.

Podczas szkolenia osoby uczestniczące poznają uniwersalne teorie tworzenia opowieści i ich schematy, dowiedzą się, jak mapować treści i tworzyć silnie angażujące narracje – takie, które nie tylko opierają się działaniom dezinformacyjnym, lecz także pomagają skuteczniej docierać do grupy docelowej z własnym przekazem. Nauczą się planować kampanię z wykorzystaniem narzędzi związanych z hipertargetowaniem oraz storytellingiem. Będą mogły także liczyć na wsparcie zespołu TechSoup przy realizacji własnych pomysłów.

Barbara Biskup, która poprowadzi szkolenie, jest doktorem nauk społecznych, edukatorką antydyskryminacyjną i trenerką WenDo (samoobrona i asertywność dla kobiet); od lat związana z trzecim sektorem. Zajmuje się tematyką prawnoczłowieczą i pod tym kątem przygotowuje kampanie w social mediach i w przestrzeni publicznej. 

Szkolenie jest zainicjowane przez TechSoup Europe we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach. Program obejmuje 4 sesje szkoleniowe online prowadzone za pośrednictwem platformy Cisco Webex Meeting w terminach 25.01, 29.01, 01.02, 05.02 2021 roku w godz 18:00-19:30.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach „Pozytywne narracje i strategie angażowania grupy docelowej” zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem http://bit.ly/pozytywne_narracje w terminie do 17 stycznia 2021 roku.

W przypadku pytań lub niejasności zachęcamy do kontaktu z Katarzyną Błasińską, Training Team Assistant (TechSoup Europe), e-mail: kblasinska@techsoupeurope.org


Jeśli interesuje Cię tematyka przeciwdziałania dezinformacji, odwiedź również Hive Mind (www.hive-mind.community)

Hive Mind jest platformą zaprojektowaną, żeby ułatwić rozwój kompetencji medialnych, niezbędnych do odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych. Na stronie Hive Mind możesz rozwijać się wspólnie z całą społecznością praktyków. Znajdziesz tam również nasze własne, niestandardowe narzędzie do analizy treści mediów społecznościowych (Social Media Radar) i kursy online do samodzielnej nauki. Wszystko to z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa w Internecie.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
25 stycznia 2021, 18:00
Zakończenie wydarzenia:
5 lutego 2021, 19:30
Miejsce:
online
Organizator:
Techsoupe Europe
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.