Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Trwa konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży 2021-2023 o tematyce lokalnej

Reklama
Cała Polska
15 stycznia 2021, 00:00
15 stycznia 2021, 00:00 - 28 lutego 2021, 23:59
Bezpłatne

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży zaprasza do udziału w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży pod hasłem „U mnie i u Ciebie.Wymiana młodzieży lokalnie“. Konkurs na najciekawszy projekt polsko-niemieckiego spotkania młodzieży angażujący się w życie miejscowej społeczności jest skierowany do wszelkich organizatorów wymiany. Pomysły można zgłaszać do 28 lutego. Wartość pierwszej nagrody wynosi 4000 euro dla każdego z partnerów projektu.

Reklama

„U mnie i u Ciebie. Wymiana młodzieży lokalnie“ - zgodnie z tym hasłem Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zachęca wszystkie organizacje i instytucje planujące polsko-niemieckie projekty wymiany młodzieży do zajęcia się tematyką swoich dzielnic, wsi, miast lub powiatów. O Waszej miejscowości, dla niej i z nią w roli głównej – opowiedzcie, jak w kreatywny sposób podchodzicie do Waszego otoczenia!

Tematyka i forma projektów jest dowolna. Młodzież może zająć się na przykład kulturą, sportem czy sytuacją społeczną w swojej okolicy – wszystkim, co ją interesuje i dzięki czemu chciałaby sprawić, że lokalnym mieszkańcom będzie żyło się lepiej, ciekawiej czy atrakcyjniej. Od nagrania audioprzewodników po polskiej i niemieckiej gminie przez wspólne posiedzenie parlamentów młodzieżowych po międzypokoleniowe wycieczki rowerowe po okolicy – najważniejsze, aby projekty zostały przygotowane i zrealizowane z udziałem młodzieży z Polski i Niemiec. Do współpracy uczestnicy mogą zaprosić również lokalne organizacje lub instytucje.

Do udziału w konkursie PNWM zaprasza wszystkie podmioty publiczne i niepubliczne, takie jak szkoły, organizacje pozarządowe oraz instytucje zajmujące się pracą z młodzieżą, do udziału w konkursie.

W projektach muszą wziąć udział osoby do 26. roku życia z Polski, Niemiec i ewentualnie trzeciego kraju. Teraz liczy się pomysł! Aby zgłosić projekt do konkursu, należy wspólnie z partnerem wysłać szkic projektu poprzez formularz online. Spośród zgłoszeń jury wyłoni finalistów konkursu, którzy m.in. podczas seminarium wprowadzającego będą mieli czas na dopracowanie lub zmodyfikowanie dostarczonych szkiców projektów z pomocą trenerów i ekspertów.

Projekt musi obejmować przynajmniej dwa spotkania w okresie od lipca 2021 roku do końca 2022 roku, składające się każdorazowo z przynajmniej czterech dni – jedno po polskiej, drugie po niemieckiej stronie. W przypadku trwania pandemii spotkania mogą odbyć się online. Wszystkie projekty finałowe otrzymają dofinansowanie PNWM.

Latem 2023 roku polsko-niemieckie jury wyłoni zwycięzców i odbędzie się seminarium podsumowujące oraz uroczyste wręczenie nagród4000 euro dla każdego z partnerów projektu za zajęcie pierwszego miejsca, 3000 euro – drugiego i 2000 euro – trzeciego. Koszty uczestnictwa wszystkich finalistów w tej uroczystości, a także w obu seminariach, ponosi PNWM.

Kto nie ma jeszcze partnera do projektu, może poszukać go czy to za pomocą giełdy kontaktów online Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży czy to na własną rękę. Warto sprawdzić tę możliwość w partnerskiej gminie lub powiecie z Niemiec, jeśli takie istnieją. Partner projektu może także pochodzić z innego, dowolnego miejsca w drugim kraju.

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży umożliwia spotkania i współpracę młodych Polaków i Niemców. Dofinansowuje i merytorycznie wspiera polsko-niemieckie projekty. PNWM została utworzona 17 czerwca 1991 roku jako organizacja międzynarodowa przez rządy Polski i Niemiec, równocześnie z podpisaniem traktatu dobrosąsiedzkiego. Od początku istnienia organizacji dzięki jej wsparciu odbyło się blisko 80 tysięcy projektów, w których udział wzięło przeszło 3 miliony młodych ludzi. Więcej informacji o PNWM: www.pnwm.org

Konkurs "U mnie i u Ciebie"

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
15 stycznia 2021, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
Dziś, 23:59
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.