Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Ciekawy projekt dla gdyńskich seniorów oraz młodych wolontariuszy!

Reklama
Fundacja Gospodarcza
Olimpijska 2, Gdynia, Polska
27 lutego 2021, 00:00
27 lutego 2021, 00:00 - 28 lutego 2022, 23:59
Bezpłatne

Masz już 60 lat i mieszkasz w Gdyni? A może jesteś młodą osobą, biegle poruszającą się w świecie Internetu i chętną do wspierania starszych osób w tym zakresie? Zapraszamy do udziału w nowym projekcie Fundacji Gospodarczej „Pora na Seniora! Gdyńska Sieć Wzajemnego Wsparcia”! Wspólnie stworzymy trwały system współpracy społecznej, oparty na umiejętnościach, wiedzy i doświadczeniu jego uczestników. Dołącz do nas i bądź jego częścią!

Autor/źródło: baza zdjęć canva.com

Reklama

Zapraszamy do udziału w ciekawym projekcie „Pora na Seniora! Gdyńska Sieć Wzajemnego Wsparcia” mieszkańców Gdyni po 60 roku życia oraz młodych wolontariuszy!

Projekt oparty jest na doświadczeniach z realizacji projektu „WspółDzielnia Seniorów” (polecamy artykuł o nim: http://bityl.pl/w64sI) i stanowi kontynuację zapoczątkowanej wcześniej idei pobudzania wzajemnej wymiany, budowania sieci oparcia społecznego oraz aktywizacji potencjału tkwiącego w seniorach.

Celem projektu jest włączenie społeczne minimum 30 osób po 60 roku życia, zamieszkałych w Gdyni, przy współudziale młodych wolontariuszy, poprzez zbudowanie trwałego systemu współpracy społecznej seniorów, opartego o ich umiejętności, wiedzę i doświadczenie. Chcemy objąć wsparciem szczególnie osoby mało aktywne społecznie (najbardziej narażone na wykluczenie i samotność), które dzięki udziałowi w długoterminowym projekcie zintegrują się w środowisku rówieśniczym, poprzez wspólną realizację działań otworzą się na potrzeby innych i wzmocnią poczucie własnej wartości, co pozytywnie wpłynie na ich jakość życia. Rodzaj udzielonego wsparcia, a głównie ukierunkowanie go na zwiększenie aktywności i motywacji uczestników do działania na rzecz innych, przyczynią się do trwałego włączenia nieaktywnych seniorów w aktywność społeczną kontynuowaną także po projekcie.

Uczestnicy projektu wezmą udział w kompleksowym cyklu zajęć edukacyjno-aktywizacyjnych: warsztatach psychologicznych, komputerowych i projektowych, grupie rozwoju osobistego, indywidualnych konsultacjach psychologicznych i komputerowych, spotkaniach z przedstawicielami jednostek miejskich, spotkaniach integracyjnych, festiwalach wymiany i seminarium oraz samodzielnie zrealizują własne pomysły w swoich społecznościach lokalnych. Podczas zajęć będą stosowane metody aktywnej pracy, nacisk będzie kładziony na integrację oraz pobudzanie seniorów do aktywnego działania i nawiązywania relacji z innymi.

Działania prowadzone będą na terenie Trójmiasta, głównie w Gdyni, z wykorzystaniem infrastruktury fundacji oraz oferty kulturalnej i rekreacyjnej miasta. Z uwagi na sytuację epidemiczną, część zajęć będzie się odbywała w formie zdalnej. Zajęcia stacjonarne będą prowadzone w małych grupach (5 do 7 osób) z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Projekt odpowiada na potrzeby seniorów w zakresie społecznego uczestnictwa, bycia dostrzeganym, szanowanym i potrzebnym innym oraz budowania długotrwałych relacji opartych na życzliwości i zaufaniu.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Z uwagi na zagrożenie epidemiczne, cały proces rekrutacji seniorów do projektu będzie przebiegał w formie telefonicznej. Zgłoszenia przyjmowane będą od dnia 29 marca pod numerem telefonu sekretariatu Fundacji Gospodarczej: (58) 622-20-52, kom. 695-511-172 w godzinach 08:00 – 15:00 w dni robocze od poniedziałku do piątku.

Więcej informacji o projekcie oraz dokumentacja rekrutacyjna dla seniorów i wolontariuszy - na stronie: http://fungo.com.pl/poranaseniora.html

Będziemy wdzięczni za przekazywanie informacji dalej i zachęcanie do udziału znajomych seniorów oraz młodsze osoby chętne do ich wsparcia!

Projekt realizowany przez Fundację Gospodarczą w okresie od 01.02.2021 r. do 28.02.2022 r.  z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
27 lutego 2021, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
28 lutego 2022, 23:59
Miejsce:
Fundacja Gospodarcza
Olimpijska 2, Gdynia, Polska
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.