Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wszystko o działalności odpłatnej w jednym miejscu! Kup kurs online "Jak NGO może sprzedawać produkty i usługi"

Fimango: Rekrutacja do V edycji Sieci Doradców Lokalnych (SDL)

Reklama
Cała Polska

9 kwietnia 2021, 00:00

9 kwietnia 2021, 00:00 - 8 października 2021, 23:59

Bezpłatne

Zapraszamy na bezpłatny cykl szkoleniowy "Sieć Doradców Lokalnych". Cykl składa się z 4 sesji szkoleniowych. Celem programu jest podniesienie kompetencji osób świadczących usługi NGO z zarządzania finansami i prowadzenia polityki finansowej. Program jest realizowany w ramach programu "Fimango 2021 - Zarządzanie finansami w organizacjach pozarządowych”, którego fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Rekrutacja trwa do 22 marca br.

Reklama

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych ze wsi i mniejszych miast na bezpłatny cykl szkoleniowy "Sieć Doradców Lokalnych".

Celem programu jest podniesienie kompetencji merytorycznych i metodologicznych osób świadczących organizacjom pozarządowym usługi poradnicze z zakresu zarządzania finansami i prowadzenia świadomej polityki finansowej. Realizujemy go we współpracy z Ośrodkami Działaj Lokalnie.

Program szkoleniowy będzie się składał z 4 głównych sesji szkoleniowych. Ponadto będzie obejmował indywidualną pracę z ekspertami Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. W związku z pandemią, szkolenia planujemy przeprowadzić w formie on-lineowej.

Uwaga!: Decyzja, czy zajęcia będą organizowane w formie stacjonarnej czy zdalnej zależeć będzie od sytuacji epidemiologicznej i powszechnie obowiązujących regulacji. Oznacza to, że w toku trwania Programu forma zajęć może się zmieniać.

TERMINY SESJI

I sesja:  4 spotkania on-line po 4h - 9, 12, 14 oraz 16 kwietnia 2021
II sesja: 2 spotkania on-line po 8h - 11-12 maja 2021
III sesja stacjonarna*: 8-10 września 2021
IV sesja: 3 spotkania on-line po 5,5h – 6-8 października 2021

*Do potwierdzenia w późniejszym czasie i ewentualnej zmiany w formę on-line.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, powyższe terminy mogą ulec niewielkiej zmianie.

DLACZEGO WARTO?

Sieć Doradców Lokalnych (SDL) to kompleksowa oferta edukacyjna obejmująca najważniejsze obszary kompetencji zarządzania finansami. SDL to miejsce gdzie stwarzamy przestrzeń do nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji także po zakończeniu części szkoleniowej.

Nasi specjaliści to osoby, które nie tylko łączą kompetencje trenerskie ale także są wieloletnimi praktykami, pracującymi w organizacjach pozarządowych, lub specjalizują się w wybranych aspektach zarządzania finansami.

Teorię przekładamy na praktykę. W trakcie trwania sesji szkoleniowych uczestnicy mają okazję pracować na konkretnych przykładach, wypracowywać rozwiązania.

Niewątpliwym atutem jest sama sieć. To stale powiększająca się grupa specjalistów, którzy na co dzień wspierają się nawzajem. Masz pytanie? Zawsze możesz polegać na ekspertyzie swoich koleżanek i kolegów, którzy chętnie pomogą rozwiązać problem. Poza tym, mamy poczucie humoru:

Wszyscy nasi kandydaci do Sieci Doradców Lokalnych są traktowani indywidualnie. Mogą liczyć na wparcie adekwatne do potrzeb. Dokładamy wszelkich starań aby realizacja materiału była jak najbardziej elastyczna, umożliwiła wszystkim uczestnikom zaliczenie szkolenia. Również wspieramy naszych absolwentów w specjalizacji w wybranym obszarze z zarządzania finansami, zapraszając ich do prowadzenia szkoleń we współpracy z naszymi trenerami.

WARUNKI UKOŃCZENIA SDL

Warunkiem udziału jest zadeklarowanie gotowości udziału w przynajmniej 3 sesjach oraz nieodpłatnego świadczenia poradnictwa dla innych organizacji pozarządowych, w wymiarze 64 godzin.

Po pozytywnym ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikat, ważny 2 lata, potwierdzającym wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania finansami w organizacji pozarządowej oraz zostaną włączeni do Sieci Doradców Lokalnych - Fimango. Obecnie Sieć tworzą absolwenci poprzednich edycji programu, zachęcamy organizacje do korzystania z ich usług.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W PROGRAMIE SDL?

Aby wziąć udział w cyklu szkoleniowym Sieci Doradców Lokalnych,należy zapoznać się z regulaminem programu oraz zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia przyjmujemy do 22 marca 2021 roku. 

Uwaga: Pierwszeństwo udziału w cyklu szkoleniowym będą miały osoby z Ośrodków Działaj Lokalnie lub organizacje współpracujące z nimi oraz osoby reprezentujące organizacje ze wsi i mniejszych miast (do 50 tys. mieszkańców).

OSOBA DO KONTAKTU

Na pytania dotyczące rekrutacji odpowiada: Agnieszka Senk - specjalistka ds. nadzoru w procesie edukacji finansowej z FRSO:

O ORGANIZATORZE

Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu "Fimango 2021 - Zarządzanie finansami w organizacjach pozarządowych" finansowanego przez Polsko - Amerykańską Fundację Wolności.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  22 marca 2021, 23:59
 • Początek wydarzenia:
  9 kwietnia 2021, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  8 października 2021, 23:59
 • Organizator:
  Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.