Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Reklama
Fundacja Sto Pociech
Warszawa, Polska, Śródmieście
9 kwietnia 2021, 09:00
9 kwietnia 2021, 09:00 - 9 października 2021, 17:00
Płatne

Szkolenie ma charakter praktyczny. Pracując “na własnym doświadczeniu” dowiesz się, czym jest grupa wsparcia i jak ją prowadzić. Szkolenie przygotuje do tego, jak towarzyszyć ludziom przeżywającym trudności oraz jak wzmacniać ich naturalne zasoby i poczucie kompetencji. Dowiesz, się jak reagować w trudnych sytuacjach indywidualnych oraz grupowych.

Reklama

Szkolenie kierujemy do psychologów, pedagogów, trenerów będących rodzicami oraz absolwentów innych kierunków, którzy chcą pracować z rodzicami i z grupami, i widzą wartość w rozwoju osobistym. Do udziału zapraszamy przede wszystkim osoby, które mają już doświadczenie trenerskie (np. prowadziły grupy o charakterze edukacyjnym, psychoedukacyjnym lub szkoleniowe dla dorosłych), ale także tych, którzy mają podstawy wiedzy o takiej pracy (skończyły studia, kurs trenerski itp.) i dopiero zamierzają rozpocząć praktykę.

Czego uczymy?

Szkolenie ma charakter praktyczny. Pracując “na własnym doświadczeniu” dowiesz się, czym jest grupa wsparcia i jak ją prowadzić. Proces uczenia się poddany jest refleksji tak, aby zrozumieć, jaka jest rola prowadzącego i jakiego rodzaju działania warto podejmować, by w grupie powstała atmosfera bezpieczeństwa i otwartości, służąca wymianie doświadczeń, wsparciu emocjonalnemu i rozwojowi uczestników. Poznasz strukturę grupy jako całości oraz strukturę każdego spotkania. Doświadczysz tego, jaka jest twoja rola jako prowadzącego na poszczególnych etapach grupy - od jej zawiązania do zakończenia. Szkolenie przygotuje Cię do tego, jak towarzyszyć ludziom przeżywającym trudności oraz jak wzmacniać ich naturalne zasoby i poczucie kompetencji. Dowiesz, się jak reagować w trudnych sytuacjach indywidualnych oraz grupowych.

Będziesz miał okazję doświadczyć siebie w roli prowadzącego, przyjrzeć się swoim motywacjom, osobistym celom, zasobom i obawom.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Płatne
Początek wydarzenia:
9 kwietnia 2021, 09:00
Zakończenie wydarzenia:
9 października 2021, 17:00
Miejsce:
Fundacja Sto Pociech
Warszawa, Polska
Śródmieście
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.