Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Reklama
Cała Polska
Dziś, 17:30 - 19:30
16 kwietnia 2021
Bezpłatne

ATD Czwarty Świat serdecznie zaprasza 16 kwietnia o godz. 17:30 na spotkanie online „Edukacja zdalna i wykluczenie społeczne”. Pandemia koronawirusa spowodowała wiele zmian w codziennym życiu ludzi. Jedną z nich jest zamknięcie placówek oświatowych i przejście na zdalny tryb nauczania. Co po około roku myślą na ten temat rodzice, dzieci i nauczyciele? Jakie spojrzenie na tę sytuację mają naukowcy?

Reklama

Spotkanie będzie składać się z dwóch części. W pierwszej wysłuchamy wypowiedzi osób mających wiedzę i doświadczenie w zakresie edukacji zdalnej: rodziców uczniów, nauczycielki szkoły podstawowej oraz eksperta. W drugiej części odbędzie się dyskusja, w której będą mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy spotkania.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Warsztatów Wrzesińskiego - cyklu spotkań, na których razem z gronem naukowców, specjalistów z zakresu pomocy społecznej i osób z doświadczeniem ubóstwa dyskutujemy o przeciwdziałaniu ubóstwu i wykluczeniu społecznemu. Rozmowy często poświęcone są aktualnym wydarzeniom, planowanym zmianom w polityce społecznej i rozumieniu sytuacji osób najuboższych. Celem spotkań jest budowanie wspólnej wiedzy na omawiane tematy. Wychodzimy tu z założeń fundatora Ruchu ATD Czwarty Świat o. Józefa Wrzesińskiego, aby uczynić osoby żyjące w ubóstwie równymi partnerami w dyskusji i szukaniu rozwiązań dla nich.

Spotkanie odbędzie się poprzez aplikację Zoom. Link do spotkania: https://zoom.us/j/5276770478 .

"Informatyka to nie gra. Im biedniejsze jest dziecko, tym bardziej jesteśmy mu winni, aby nauczyć je korzystać z niej z szacunkiem. Ponieważ w społeczeństwie, które ono pomoże zbudować, to komputer będzie dla niego narzędziem pozwalającym na zwiększanie pewności siebie oraz otwartości na wiedzę o ludzkości i wszechświecie. Komputer uczyni je mistrzem jego pasji, wolnym człowiekiem oraz utrwali w jego sercu miłość do sprawiedliwości, której stanie się rzemieślnikiem." - Józef Wrzesiński, marzec 1986 r.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
Dziś, 17:30
Zakończenie wydarzenia:
Dziś, 19:30
E-mail:
Pokaż
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.