Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Szkolenie OBWE/ODIHR dla organizacji społeczeństwa obywatelskiego nt. przestępstw z nienawiści

Reklama
Cała Polska
We wtorek, 00:00
29 czerwca 2021, 00:00 - 30 czerwca 2021, 23:59
Bezpłatne

Szkolenie OBWE/ODIHR dla organizacji społeczeństwa obywatelskiego "Jak zrozumieć przestępstwa z nienawiści i im przeciwdziałać".

Reklama

W dniach 29-30 czerwca Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR) Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) organizuje szkolenie dla organizacji społeczeństwa obywatelskiego "Jak zrozumieć przestępstwa z nienawiści i im przeciwdziałać". Szkolenie odbędzie się online.

Podczas warsztatów zostanie zaprezentowana metodologia ODIHR dotycząca przestępstw z nienawiści. Omówione zostaną też możliwości jej stosowania w polskim kontekście. W ciągu tych dwudniowych warsztatów ODIHR będzie współpracować z interesariuszami z wielu polskich organizacji społeczeństwa obywatelskiego, dla których istotne jest monitorowanie przestępstw z nienawiści.

Pierwszego dnia osoby biorące udział w szkoleniu omówią stosowaną przez ODIHR definicję „przestępstwa z nienawiści” oraz strategie zwalczania i monitorowania takich przestępstw, przeanalizują koncepcję tzw. wskaźników uprzedzeń w przestępstwach z nienawiści, oraz wprowadzą tematykę budowania koalicji. Drugiego dnia omówimy polskie ustawodawstwo dotyczące przestępstw z nienawiści i przeanalizujemy konkretne przypadki, co pozwoli zastosować w praktyce zdobytą wiedzę.

W szkoleniu uczestniczyć będzie 20–25 osób z całej Polski reprezentujących społeczeństwo obywatelskie, które zostaną wybrane z puli wniosków otrzymanych w odpowiedzina zapytanie skierowane do polskich organizacji społeczeństwa obywatelskiego. ODIHR będzie dążyć do zapewnienia równowagi płci i równej reprezentacji geograficznej.

Więcej informacji dostępne tu. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu, prosimy o zgłoszenia przy użyciu formularza do 4 czerwca.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Termin rejestracji:
4 czerwca 2021, 11:59
Początek wydarzenia:
We wtorek, 00:00
Zakończenie wydarzenia:
30 czerwca 2021, 23:59
Organizator:
Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR) Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE)
E-mail:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.