Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wszystko o działalności odpłatnej w jednym miejscu! Kup kurs online "Jak NGO może sprzedawać produkty i usługi"

#wszyscyjestesmyrzecznikami – akcja obywatelska wspierająca Adama Bodnara i Biuro RPO

Reklama
Cała Polska

W zeszły poniedziałek, 00:00

19 lipca 2021, 00:00 - 6 sierpnia 2021, 23:59

Bezpłatne

Ponad 270 tys. pism oraz 150 tys. telefonów z całej Polski przyjęło przez ostatnich sześć lat działalności Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Ostatnie miesiące udowodniły najlepiej, jak ważnym to urząd, ale również to jak ważne jest, żebyśmy sami doglądali czy prawa, które nam przysługują, są przestrzegane.

Reklama

Wysiłek włożony przez Adama Bodnara nie może pójść na marne, dlatego 15 lipca, pod osłoną nocy, rozpoczęła się akcja #WSZYSCYJESTEŚMYRZECZNIKAMI, w którą zaangażowało się ponad 60 organizacji pozarządowych i wiele osób opinii publicznej m.in. Agnieszka Holland, Robert Makłowicz, Andrzej Saramonowicz, Arkadiusz Jakubik, Reni Jusis, Piotr Kędzierski oraz Andrzej Chyra.Okres pełnienia funkcji RPO przez Adama Bodnara przypadł na burzliwe czasy. Mimo trudności, Rzecznikowi i zespołowi ludzi, którym przewodził, nigdy nie zabrakło sił czy zaangażowania do walki o prawa obywateli i prawa człowieka. Powiedzieć w takiej sytuacji tylko „dziękuję” to za mało, dlatego – celem podziękowania wszystkim obrońcom i orędownikom praw człowieka w Polsce – powstała akcja #WSZYSCYJEŚTESMYRZECZNIKAMI.

To symboliczny sposób, aby całe społeczeństwo mogło kontynuować pracę, jakiej przez 6 lat w pełni poświęcali się wszyscy pracownicy Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. To również dobry sposób, byśmy przy okazji wszyscy lepiej poznali prawa, które nam przysługują.Akcja wykorzystuje moc Internetu, a także mediów społecznościowych. Wystarczy wybrać miejsca, ważnego dla siebie, zapozować tam z transparentem odnoszącym się do wybranego prawa człowieka lub obywatela, a następnie wgrać zdjęcie na mapę dostępną na stronie www.wszyscyjestesmyrzecznikami.pl

Zdjęcia zostaną również umieszczone na oficjalnej wersji Google Maps, by mogły z nami zostać dłużej niż tylko czas trwania kampanii.  Organizatorzy zachęcają też, aby fotografie z transparentem udostępniać w mediach społecznościowych, używając hashtaga #wszyscyjestesmyrzecznikami. Wszystko to umożliwi zbudowanie jak najszerszego zasięgu akcji.

Projekt wspierają znane i cenione postaci ze świata kultury, filmu czy organizacji pozarządowych. Osobowości, takie jak Janina Ochojska, Orina Krajewska, Robert Makłowicz czy Sokół są przykładem zaangażowania i istoty demokracji obywatelskiej. Zachęcają do tego, by zebrać się i zabrać głos w alternatywny sposób, a tym samym podziękować dotychczasowemu Rzecznikowi Praw Obywatelskich za jego wkład w obronę demokracji.

Cytując samego Rzecznika przemawiającego w Trybunale Konstytucyjnym: „Teraz wszyscy jesteśmy rzecznikami”.

Zrób zdjęcie ze swoim transparentem i dołącz do nas na stronie www.wszyscyjestesmyrzecznikami.plAkcja potrwa 3 tygodnie. 

Dziękujemy DDB Warszawa, Happy Endians, FooDoo, Murgrabia, Big Picture, IMM oraz DEVOTEAM za pomoc przy przygotowaniu całej akcji.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  W zeszły poniedziałek, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  6 sierpnia 2021, 23:59
 • Organizator:
  Link
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.