Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Szukasz aktualnych informacji o NGO w Polsce? Odwiedź fakty.ngo.pl: ponad 100 raportów, analiz, infografik

Rozgość się w sieci, jesteś u siebie! Startuje nabór do bezpłatnego kursu online dla osób 60+ [patronat ngo.pl]

Reklama
Cała Polska

2 września 2021, 00:00

2 września 2021, 00:00 - 28 września 2021, 23:59

Bezpłatne

Odsetek osób starszych korzystających z Internetu systematycznie rośnie. Co druga osoba w wieku między 55 a 64 rokiem życia jest online. Bezpłatny kurs „Seniorzy w sieci” jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie współczesnych seniorów, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje cyfrowe. Rekrutacja do kursu trwa do 28 września 2021 r. Weźmie w nim udział 250 osób z całej Polski.

Reklama

Kurs „Seniorzy w sieci” przygotowany jest z myślą o potrzebach współczesnych seniorów. Ma charakter edukacyjny i rozwojowy. Uczestnicy będą mieli okazję nabyć i doskonalić kompetencje niezbędne do korzystania z treści w Internecie, poznać specyfikę tworzenia i odbioru informacji w sieci, w tym w mediach społecznościowych, oraz bezpieczeństwa cyfrowego, czyli m.in. ochrony swoich danych i prywatności. W ramach programu poruszone zostaną także praktyczne zagadnienia związane z reagowaniem na mowę nienawiści i sprawdzaniem fałszywych informacji.

Kurs skierowany jest dla osób 60+, które posiadają podstawowe kompetencje cyfrowe: umiejętność swobodnego poruszania się w przeglądarkach internetowych, posiadanie poczty elektronicznej oraz profilu w mediach społecznościowych. Będzie odbywał się całkowicie online - to również ciekawe doświadczenie nauki i pracy projektowej w trybie zdalnym. Uczestnicy będą brać udział w spotkaniach i dostaną dostęp do praktycznych ćwiczeń. W ramach kursu uczestnicy otrzymają również wsparcie lokalnych ekspertów edukacji medialnej - seniorów, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach kursu. Pokażą oni, jak w praktyce wykorzystywać zdobytą wiedzę i jak rozwiązywać bieżące problemy związane z aktywnością online.

Tak naprawdę dopiero teraz na emeryturze mogę zgłębiać tajniki i możliwości płynące z dostępu do Internetu. Jeszcze wiele muszę opanować. Podczas kursu podobał mi się przede wszystkim sposób przekazywania wiedzy przez prowadzących. Były to bardzo ciekawe i merytoryczne spotkania. – uczestniczka kursu.

Kurs zaplanowany jest na okres październik - połowa grudnia 2021 r. Zajęcia będą trwać około 3 godzin tygodniowo (2 spotkania online w tygodniu). Każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności. Kurs jest darmowy.

Zapisy na kurs trwają do 28 września 2020 r. na stronie www.e.org.pl.

Formularz rejestracyjny dostępny POD LINKIEM.

Projekt „Seniorzy w sieci” powstaje jako część programu “Countering Disinformation among Vulnerable Populations in Central Europe” realizowanego w 4 krajach: Polska (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”), Czechy (Transitions), Słowacja (Memo98), Węgry (Center of Independent Journalism). Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025 Edycja 2021.

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.