Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Szukasz aktualnych informacji o NGO w Polsce? Odwiedź fakty.ngo.pl: ponad 100 raportów, analiz, infografik

Wolontariat w kulturze–organizacja wolontariatu skrojona na miarę potrzeb organizacji

Reklama
Centrum Aktywności Lokalnej Willa z pasją ul Grunwaldzka 38, Toruń

Grunwaldzka 38, Toruń, Polska

W sobotę, 09:00 - 17:00

2 października 2021

Bezpłatne

Szkolenie dla pracowników instytucji kultury oraz organizacji kulturalnych. Organizowane w ramach Festiwalu Edukacji Nieformalnej "Na Zmianę". Liczba miejsc ograniczona: 12 osób. Zgłoszenia: aleksandra.ztk@gmail.com

Autor/źródło: Joanna Krasowska
Reklama

Jak zorganizować wolontariat w taki sposób, aby zarówno potrzeby organizacji zostały zaspokojone, jak i odpowiadał na aspiracje wolontariuszy? Jak budować partnerskie, długoterminowe relacje z zespołem wolontariackim? Czy wolontariat w kulturze może być doświadczeniem nie tylko praktycznym, ale też ogólnorozwojowym? Jak pracować z międzypokoleniowym zespołem, aby współpraca była efektywna i pełna szacunku? Jak różnice kulturowe wpływają na pracę z międzynarodowym zespołem wolontariuszy? Skąd wziąć na to wszystko pieniądze?

Podczas warsztatu zastanowimy się wspólnie nad powyższymi kwestiami. Będziemy pracować w oparciu o konkretne kejsy uczestników i uczestniczek warsztatu, aby spróbować zaprojektować ramy dla programu wolontariatu w Waszych organizacjach - niezależnie czy organizujecie wolontariat akcyjny, czy długofalowy, czy pracujecie z dużymi zespołami, czy macie kilku stałych współpracowników. Podzielę się również swoim doświadczeniem - zdradzę, na które z powyższych pytań znalazłam przepis, a co mi kompletnie nie wyszło.

Prowadząca:

Aleksandra Ziętek - absolwentka zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, w latach 2015-2019 liderka i projektantka programu wolontariatu The Machers (długoterminowy i akcyjny) w Stowarzyszeniu Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie. Obecnie współpracuje z organizacją The Democratic Society, pomagając samorządom lokalnym i instytucjom europejskim we włączaniu mieszkańców w podejmowanie decyzji dotyczących ich najbliższego otoczenia. Interesuje się zrównoważonym rozwojem i kwestiami miejskimi, weekendowo studiuje Gospodarkę miejską na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  28 września 2021, 23:59
 • Początek wydarzenia:
  W sobotę, 09:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  W sobotę, 17:00
 • Miejsce:
  Centrum Aktywności Lokalnej Willa z pasją ul Grunwaldzka 38, Toruń
  Grunwaldzka 38, Toruń, Polska
 • Organizator:
  Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych
 • Osoba kontaktowa:
  Pokaż
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.