Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Szukasz aktualnych informacji o NGO w Polsce? Odwiedź fakty.ngo.pl: ponad 100 raportów, analiz, infografik

Wspólne święto NGO i dobroczynnych Gwiazd już 9 października! [patronat ngo.pl]

Reklama

Warszawa, Polska

9 października 2021, 19:00

9 października 2021, 19:00 - 10 października 2021, 03:00

Płatne

Współpraca osób znanych z wybraną organizacją pozarządową przynosi ogrom korzyści dla obu stron. Wspólnie rozwiązują konkretne problemy społeczne, tworzą ciekawe kampanie i akcje internetowe, poruszające tysiące osób zza drugiej strony ekranu komputera czy smartfona, przekazują opinii publicznej apele o wsparcie potrzebujących. Za taką współpracę co roku przyznawane są "Gwiazdy Dobroczynności". Wręczenie kolejnych nagród już 9 października w Warszawie w czasie Balu Charytatywnego w Hotelu Sofitel Victoria.

Reklama

Dochód z wydarzenia zasili Fundusz Wieczysty Gwiazdy Dobroczynności, z którego finansowane są darowizny w wysokości 5 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych wskazanych przez Laureatów.

– Bal Charytatywny Gwiazdy Dobroczynności to wyjątkowe wydarzenie nawiązujące do tradycji charytatywnych balów międzywojnia. To też wspólne święto gwiazd dobroczynności, organizacji pozarządowych i firm odpowiedzialnych społecznie. Razem z redakcją Magazynu "Twój Styl" serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu – mówi Katarzyna Kunert z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

W tym roku podczas Balu poznamy Laureatów XII edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” w następujących kategoriach: Edukacja, Zdrowie, Pomoc Charytatywna, Gwiazdy przeciw pandemii COVID-19. 

Zostaną wręczone również statuetki Laureatom Honorowej Gwiazdy Dobroczynności Marcinowi Dorocińskiemu i Mateuszowi Damięckiemu oraz Nagrody Specjalnej Gwiazdy Dobroczynności Magazynu Twój Styl. W tym roku po raz kolejny zostanie przyznana Nagroda Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

W imieniu trzech stacji telewizyjnych Galę poprowadzą: Agnieszka Hyży (Polsat), Bartek Jędrzejak (TVN) i  Aleksandra Kostka (TVP 2).

Zakup biletów i szczegóły: www.gwiazdydobroczynnosci.plotwiera się w nowej karcie

Inicjator Plebiscytu: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce otwiera się w nowej karcie
Partner Główny: Magazyn Twój Stylotwiera się w nowej karcie
Partner Plebiscytu i portalu www.gwiazdydobroczynnosci.pl: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolnościotwiera się w nowej karcie
Patroni Medialni: TVN, Polsat, TVP2, ngo.pl, styl.pl 

Sponsor Statuetek: Apartotwiera się w nowej karcie

Partnerzy wspierający:
Hotel Sofitel Warsaw Victoriaotwiera się w nowej karcie
Unit4Menotwiera się w nowej karcie
SHECELLotwiera się w nowej karcie
Lekamotwiera się w nowej karcie


Współpraca się opłaca

„Gwiazdy Dobroczynności” to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, w którym nagradzamy społeczne zaangażowanie osób znanych ze świata kultury, rozrywki, mediów, filmu, sportu i internetu. Pierwszy raz nagrodzono laureatów w styczniu 2010 roku.

Od 11 lat przyznajemy tytuł Gwiazdy Dobroczynności osobom, które ze swej rozpoznawalności i popularności tworzą narzędzie do pomaganiaratowania życia i zmieniania świata na lepsze. Nie tylko myślą, jak pomagać lub chcieliby, aby świat był lepszy, ale robią konkretne rzeczy, aby to się stało.

Namawiają swoich fanów do udziału w akcjach społecznych, kampaniach czy zbiórkach on-line. Zachęcają do pomocy dzieciom w szpitalach, do adopcji zwierząt ze schronisk, wpłacania 1 procenta podatku na wybrane fundacje i pomocy seniorom. Wspierają finansowo i rzeczowo ośrodki preadopcyjne, hospicja, szpitale, schroniska dla zwierząt, ośrodki pomocy społecznej, obozy dla uchodźców czy spontaniczne akcje społeczne.

Jako ambasadorzy, wolontariusze i darczyńcy pomagają fundacjom i stowarzyszeniom w całej Polsce, również w zdobywaniu pieniędzy na działania na przykład promując zbiórki on-line w swoich mediach społecznościowych.

Gwiazdy użyczając swojego wizerunku naświetlają konkretny problem społeczny i pokazują, dlaczego warto być wolontariuszem. Przemawiają w imieniu wykluczonych społecznie i materialnie, są głosem organizacji pozarządowych i ich misji. Zdarza się, że sami zakładają fundacje i stowarzyszenia.

Mają z tego radość, energię, poczucie sensu życia i mocy pomagania. Pomoc społeczna wyzwala ich naturalne endorfiny. Czują, że mogą odwdzięczyć się za dobre życie i szczęście uszczęśliwiając kogoś innego. Pomaganie to też fizyczne doświadczenia – śmiech, przytulenie, ciepło, pocieszenie, wzruszenie i realny dowód na moc swojej osoby jako znanej i rozpoznawalnej.

Gwiazdom Dobroczynności pomaga grono oddanych fanów często niezbędnych w realizacji celów takich celów jak zbiórki charytatywne, zbieranie 1 % podatku dla wybranej instytucji, znalezienie wolontariuszy dla organizacji charytatywnej czy podpisanie petycji w ważnej sprawie.

Program daje organizacjom pozarządowym, współpracujących z gwiazdami, do symbolicznego podziękowania za współpracę (nominacja), otrzymania wsparcia finansowego, w przypadku wygranej w plebiscycie oraz poinformowania przez kanały komunikacji Plebiscytu.

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Płatne
 • Początek wydarzenia:
  9 października 2021, 19:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  10 października 2021, 03:00
 • Miejsce:
  Warszawa, Polska
 • Organizator:
  Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.