Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Szukasz aktualnych informacji o NGO w Polsce? Odwiedź fakty.ngo.pl: ponad 100 raportów, analiz, infografik

Reklama
Cała Polska

za 9 dni

3 listopada 2021, 10:00

Płatne

Celem szkolenia jest przygotowanie organizacji pozarządowych do spełnienia nowych obowiązków nałożonych znowelizowaną Ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu - zgłaszania beneficjentów rzeczywistych. Nowy obowiązek dotyczy każdej organizacji pozarządowej i wchodzi z dniem 30 października 2021 roku. Na szkoleniu pomożemy zrozumieć nowe obowiązki i przygotowujemy uczestników do ich prawidłowego wypełnienia.

Reklama

Tytuł szkolenia:

Rejestr „Beneficjentów rzeczywistych”.

Termin:

3 listopada 2021 r. godz. 10:00 - 12:30.

Szkolenie skierowane do:

przedstawicieli organizacji pozarządowych w szczególności kadry kierowniczej i pracowników lokalnych grup działania.

Celem szkolenia:

jest przygotowanie organizacji pozarządowych do spełnienia nowych obowiązków nałożonych znowelizowaną Ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu - zgłaszania beneficjentów rzeczywistych. Nowy obowiązek dotyczy każdej organizacji pozarządowej i wchodzi z dniem 30 października 2021 roku. Choć jest niekłopotliwy, z uwagi na nieintuicyjny charakter terminologii i definicji, wielu organizacjom stwarza problemy interpretacyjne. Na szkoleniu pomożemy zrozumieć nowe obowiązki i przygotowujemy uczestników do ich prawidłowego wypełnienia.

Program szkolenia:

 • Wprowadzenie do ustawy i podstawowej terminologii.

 • Kiedy organizacja jest tzw. instytucją obowiązaną.

 • Beneficjent rzeczywisty - definicja i przykłady.

 • Jak ustalić beneficjenta rzeczywistego w swojej organizacji.

 • Zgłaszanie beneficjentów rzeczywistych - terminy i forma.

 • Kary dla organizacji i beneficjentów rzeczywistych.

Prowadząca:

Katarzyna Sadło. Trenerka, konsultantka i autorka poradników dla organizacji pozarządowych z ponad dwudziestoletnim stażem. Była wieloletnia prezeska Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, obecnie członkini zarządu Fundacji dla Polski i członkini komisji rewizyjnej Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Szkoli i doradza m.in. z prawnych aspektów funkcjonowania organizacji, fundraisingu, RODO, przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu oraz innym kluczowych aspektów prawidłowego funkcjonowania organizacji. Doradczyni Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Cena:

200 zł/osobę.

500 zł/grupę - Pakiet grupowy za udział od 3 do 5 osób z tej samej organizacji.

100 zł/osobę w przypadku udziału 6 i więcej osób z tej samej organizacji.

Cena obejmuje: udział w profesjonalnym szkoleniu on-line, materiały szkoleniowe przekazane w wersji elektronicznej, możliwość konsultacji z prowadzącym, certyfikat ukończenia szkolenia.

Zgłoszenia:

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 27 października 2021 r.

Więcej informacji o szkoleniu pod nr tel: 41 30 74 938 lub e-mail: s.miechowicz@lgd-srws.pl

Szkolenie on-line forma i sposób realizacji:

Spotkanie realizowane będzie w formie on-line. Materiał będzie prezentowanym na żywo przez prowadzącego. Będą Państwo widzieli i słyszeli trenera oraz prezentowane przez niego materiały i dokumenty.

Uczestnicy będą mieli możliwość zadawać pytania poprzez czat. Trener odpowiada na te pytania na bieżąco lub w drugiej części spotkania w sesji pytań i odpowiedzi.

Platforma Teams, na której odbywa się szkolenie on-line, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, np. Google Chrome lub inną. Mają Państwo również możliwość utworzenia swojego konta co ułatwi powrót do materiałów i korzystanie ze szkoleń na przyszłość. Potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, aby móc zabierać głos. Kamera w komputerze nie jest konieczna.

Po zakończeniu rekrutacji otrzymają Państwo na wskazany adres unikalny link do szkolenia on-line.

Korzystanie z naszych szkoleń jest bardzo proste. Przed szkoleniem otrzymają Państwo możliwość testowego połączenie we wskazanym przez nas terminie.

Po spotkaniu otrzymają Państwo mailem elektroniczne materiały a certyfikat ukończenia zostanie przesłany, w zależności od Państwa preferencji, pocztą lub mailem.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Płatne
 • Początek wydarzenia:
  3 listopada 2021, 10:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  3 listopada 2021, 12:30
 • Organizator:
  Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej
 • Osoba kontaktowa:
  Pokaż
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.