Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz zacząć zbierać pieniądze dla swojej NGO? Kup kurs online i dowiedz się jak to robić!

Samoobrona i asertywność – warsztat online dla kobiet* z niepełnosprawnościami

Reklama
Cała Polska

W zeszły czwartek, 17:00

25 listopada 2021, 17:00 - 2 grudnia 2021, 20:00

Bezpłatne

Fundacja Autonomia zaprasza na pierwszy w naszej herstorii pilotażowy warsztat online z samoobrony i asertywności bazujący na metodologii WenDo! Warsztaty są przygotowane i realizowane dla kobiet* niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz chorobami przewlekłymi. Czy to w ogóle możliwe, żeby uczyć się samoobrony i asertywności online? Przekonaj się sama😊!

Ilustracja przedstawia ekran z widocznymi trzema postaciami - w domyśle biorącymi udział w zajęciach on line. W górnym prawym roku logo kampanii 16 dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć, w lewym dolnym rogu - logo fundacji Autonomia

Ilustracja przedstawia ekran z widocznymi trzema postaciami - w domyśle biorącymi udział w zajęciach on line. W górnym prawym roku logo kampanii 16 dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć, w lewym dolnym rogu - logo fundacji Autonomia

Autor/źródło: grafika własna
Reklama

Warsztaty z samoobrony i asertywności bazujące na metodzie WenDo są dla wszystkich kobiet*, które chcą:

 • wzmocnić się,
 • odkryć nowe możliwości,
 • swobodniej wyrażać swoje zdanie,
 • poznać sposoby opanowania stresu,
 • wiedzieć jak skuteczniej chronić się przed manipulacjami, zaczepkami, krzywdzącymi słowami i zachowaniami
 • poczuć się pewniej i lepiej w swoim ciele, ze sobą,
 • poznać i poćwiczyć techniki fizycznej samoobrony,
 • spędzić dobrze czas, śmiać się, odpocząć.

Czego możesz się spodziewać na warsztatach?
Na warsztatach bazujących na metodzie WenDo wychodzimy z założenia, że każda kobieta* jest ekspertką we własnej sprawie i może odnaleźć sposoby na to by być bezpieczniejszą i odzyskać poczucie sprawczości. Spotkanie z innymi kobietami* daje dodatkowo szanse na poznanie ich doświadczeń, sposobów, patentów, pomysłów. Jednocześnie - nie dostaniesz nieproszonych „dobrych rad”.

W trakcie dwóch 3-godzinnych spotkań odbędą się ćwiczenia z pracy z ciałem, oddechem i głosem. Dowiemy się więcej o naszych granicach i o tym jak ich bronić. Będziemy ćwiczyć asertywną komunikację i reagowanie w zaaranżowanych sytuacjach. Podzielimy się pomysłami i doświadczeniami reakcji i obrony w różnych życiowych sytuacjach. Będziemy pracować nad skutecznymi strategiami obrony w sytuacjach napaści słownych i fizycznych, a także molestowania. Będziemy dyskutować, analizować materiały filmowe i planować – w dużej grupie i w mniejszych.

Warsztaty zostaną poprowadzone przez Ewę Rutkowską i Agatę Teutsch – certyfikowane trenerki WenDo – samoobrony i asertywności dla dziewcząt* i kobiet*, które ukończyły specjalistyczne międzynarodowe szkolenie dotyczące dostosowania metod feministycznej samoobrony do potrzeb i możliwości kobiet z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Warsztaty “Silniejsze i bezpieczniejsze” otrzymały wyróżnienie w konkursie „Kraków bez barier”.

Bezpłatne, dwuczęściowe warsztaty odbędą się w następujących terminach: 25 listopada 2021 i 2 grudnia w godzinach 17:00 – 20:00. Obie części stanowią całość.

Warsztaty odbędą się na platformie ZOOM – osobom zakwalifikowanym przyślemy link i instrukcję.

Aby uczestniczyć w warsztatach konieczne będą:
– rejestracja przez formularz, potwierdzona otrzymaniem informacji o zakwalifikowaniu
– korzystanie z laptopa lub tabletu (smartfon nie wystarczy) wyposażonych w słuchawki i mikrofon
– dobre połączenie z internetem (umożliwiające uruchomienie kamery i funkcji audio)
– połączenie z pomieszczania, w którym uczestniczka jest sama i może się swobodnie zachowywać (jeśli nie macie takiej możliwości – prosimy napiszcie o tym w zgłoszeniu).

Dla osób nie dysponujących własnym sprzętem istnieje możliwość wypożyczenia na czas warsztatu tabletu (taką potrzebę prosimy zgłosić jak najszybciej na adres: a.teutsch@autonomia.org.pl i jednocześnie smsem 502 24 67 68 – nie później niż do 15 listopada).

Aby wziąć udział w warsztatach „Silniejsze i bezpieczniejsze” uzupełnij poniższy formularz zgłoszeniowy do 20 listopada 2021 r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Liczba miejsc ograniczona do ok. 20 – bardzo nam zależy na możliwie bezpiecznej i kameralnej atmosferze. W przypadku bardzo dużej liczby zgłoszeń zaproponujemy dodatkowe terminy.

W razie jakichkolwiek pytań/wątpliwości prosimy o kontakt: a.teutsch@autonomia.org.pl, 502 24 67 68

Warsztaty realizowane są w ramach międzynarodowego projektu „Nie znaczy nie – zapobieganie przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami” (No means no – preventing violence against women with disabilities).
Projekt „Nie znaczy nie” współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach środków DJ Justice and Consumers Komisji Europejskiej oraz COCOF, a realizowany w międzynarodowym partnerstwie: Garance ASBL i Agence Wallonne De La Sante, de la Protection Sociale, du Handicap et de la Famille z Belgii, fundację Autonomia z Polski, Faire Face z Francji oraz organizacje z Niemiec: Unvergesslich Weiblich – Selbstbehauptung und Selbstverteidigung von Frauen fur Frauen und Madchenz Giesen, Wendo-Selbstbehauptung und Selbstverteidigung fur Frauen und Madchen z Marburga, Bv Fest – Bundesfachverband Femininistische Selbstbehauptung.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  20 listopada 2021, 23:59
 • Początek wydarzenia:
  W zeszły czwartek, 17:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  W czwartek, 20:00
 • Miejsce:
  Zoom
 • Organizator:
  Autonomia
 • Osoba kontaktowa:
  Pokaż
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.