Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz zacząć zbierać pieniądze dla swojej NGO? Kup kurs online i dowiedz się jak to robić!

Reklama

Sopot, Polska

8 grudnia 2021, 09:30

8 grudnia 2021, 09:30 - 10 grudnia 2021, 18:00

Płatne

Podczas trzech dni BARDZO intensywnej pracy poznasz podstawy fundraisingu. Tematy, które przygotowaliśmy, stanowią bazę pracy fundraisera i każdej osoby, która odpowiada za zabezpieczenie finansowe organizacji pozarządowej, instytucji kultury, placówki edukacyjnej, inicjatywy społecznej.

Reklama

Kontakt (pytania, zgłoszenia, plan szczegółowy): czesc@mjjo.pl

Tematy:

narzędzia fundraisingu, czyli na ile sposobów pozyskujemy środki na inicjatywy społeczne

dobór narzędzi fundraisingu do możliwości naszej organizacji

planowanie kampanii fundraisingowej krok po kroku

Międzynarodowa Deklaracja Zasad Etycznych w Fundraisingu

zatrudnianie fundraisera, umowa między fundraiserem a organizacją

trójkąt dramatyczny dr Stephen’a Karpman’a – porozmawiamy o rolach, w które wchodzą często osoby zajmujące się działalnością pomocową

wypalenie zawodowe w pracy w trzecim sektorze i co zrobić, żeby nie zwariować

motywacja do pracy w działalności społecznej

podstawy autoprezentacji i prezentacji

Podczas zajęć gościnnie wystąpi (połączy się z nami online) Paulina Kasperskafundraiserka praktyk. Opowie o tworzeniu baz danych darczyńców indywidualnych i podzieli się z uczestnikami swoim bogatym doświadczeniem.

Cena:

800 PLN / 750 PLN przy zgłoszeniach do 26 października

(Cena obejmuje uczestnictwo w zajęciach, materiały warsztatowe, kawę i herbatę podczas przerw. Cena nie obejmuje obiadu. Przerwa obiadowa trwa 1,5 godz.)

Prowadząca Maria Olszewska (FB @MjjOsztukarelacji) szkoli organizacje pozarządowe z Europy z fundraisingu (w tym m.in. crowdfundingu) w językach polskim, angielskim i włoskim. Absolwentka zarządzania miastem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie; studiowała również historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Fundraiserka praktyk. Przygodę z fundraisingiem rozpoczęła od pozyskiwania sponsorów dla jednej w większych instytucji kultury w Małopolsce. Jednocześnie była w grupie pierwszych osób z Polski, które uzyskały Europejski Certyfikat Fundraisera podczas kursu CFR1.

Od 2013 właścicielka firmy doradczej MjjO. Ma doświadczenie w konferansjerce i organizacji imprez kulturalnych, wydarzeń szkoleniowych, produkcji teatru niezależnego.

Autorka ebooka „Narzędzia fundraisingu w Polsce” wydanego przez największy polski portal organizacji pozarządowych ngo.pl (2020).

Współpracowała m.in. z Miastem Gdańsk, Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie (regularnie prowadzi zajęcia w ramach Christian Educational Leadership Project oraz w ramach Executive Education for Bishops and Ecclesiastical Superiors from the Countries of the Former Soviet Block), Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER, Oliwską Grupą Konsultingową, Polskim Stowarzyszeniem Fundraisingu, Centrum Arrupe, Inhope/International Association of Internet Hotlines z Holandii, International Shang Shung Institute z Włoch, Akademią Morską w Gdyni, Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni, Stowarzyszeniem Klon/Jawor.

Prywatnie miłośniczka aktorstwa występująca w niezależnych grupach teatralnych i filmowych.

Gość specjalny MjjO szkoły fundraisingu Paulina Kasperska naukę fundraisingu zgłębiała w Polskim Stowarzyszeniu Fundraisingu, ale również na dziesiątkach kursów i konferencji w Polsce i za granicą. Na co dzień jest praktykującym fundraiserem. Była związana z Fundacją Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa, a obecnie z Fundacją DKMS. Dodatkowo jako członek PSF w ramach wolontariatu współpracowała i doradzała innym organizacjom pozarządowym. W 2014 roku była współautorką jednego z rozdziałów książki pt. „Fundraising teoria i praktyka” oraz kilku publikacji w prasie. Przez lata marzyła o systemie CRM dedykowanym dla NGO, a obecnie marzenie nie tylko stało się rzeczywistością, ale jest inicjatorką przedsięwzięcia. O fundraisingu mówi: „Pomoc to dar, tylko nie wiadomo dla kogo większy, biorącego czy dającego.”

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Płatne
 • Początek wydarzenia:
  8 grudnia 2021, 09:30
 • Zakończenie wydarzenia:
  10 grudnia 2021, 18:00
 • Miejsce:
  Sopot, Polska
 • Organizator:
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.