Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz zacząć zbierać pieniądze dla swojej NGO? Kup kurs online i dowiedz się jak to robić!

Dzięki temu wydarzeniu
nie musimy polegać na reklamach.
Dziękujemy!
Cała Polska

W niedzielę, 00:00 - 23:59

5 grudnia 2021

Bezpłatne

Po raz kolejny w grudniu startuje kampania Europejskiego Korpusu Solidarności. To kolejna edycja działań, których celem jest zwiększanie rozpoznawalności marki programu Europejski Korpus Solidarności - zwłaszcza wśród osób młodych.

Europejski Korpus Solidarności to młodsze rodzeństwo programu Erasmus+, znanego przede wszystkim z wyjazdów studentów na studia do innego kraju. EKS jest co raz bardziej rozpoznawany przez młodych Polaków.

Celem tegorocznej kampanii jest pokazanie, że tylko przez wspólne działania i zaangażowanie możemy naprawdę zmieniać świat oraz wpływać na rozwiązanie ważnych problemów społecznych. Pokazując przykłady młodych ludzi, którzy przyjechali do Polski z zagranicy, chcemy zachęcić młodych Polaków, by sami zaangażowali się w działania – za granicą i w kraju, żeby zostali wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności. Nie będziemy zachęcać do działania tylko słowami - pokażemy realne przykłady - jak zagraniczni wolontariusze pracują w różnych organizacjach w Polsce.

Materiały te będzie można zobaczyć na specjalnie przygotowanej stronie 5grudnia.eks.org.pl.

Dlaczego 5 grudnia? Bo to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto ustanowione przez ONZ, którego celem jest docenienie wolontariuszy na całym świecie, pokazanie wagi ich pracy. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności wraz z organizacjami goszczącymi wolontariuszy EKS aktywnie włącza się w te obchody. Na stronie internetowej będzie można zobaczyć wydarzenia organizowane z okazji obchodów Dnia Wolontariusza w całej Polsce, zatem każdy będzie mógł sprawdzić czy w jego okolicy coś się dzieje 5 grudnia.

Chcesz dowiedzieć się jak wyjechać na wolontariat?
Wasza organizacja chciałaby zaprosić zagranicznych wolontariuszy do swoich działań?

W Warszawie, 5 grudnia na Dworcu Centralnym organizujemy wolontaricki fleszmob – chcemy pokazać, że „Razem możemy więcej”. Będzie można przyjść i posłuchać opowieści wolontariuszy, uzyskać informacje o tym jak zostać wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności.

Zachęcamy do zaangażowania się w wolontariat. Wolontariat jest dla Ciebie.

Chcesz dowiedzieć się co robią wolontariusze? Zobacz naszą publikację „Razem możemy więcej. Portrety wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności”.

Mapa wydarzeń oraz informacje o tym jak zaangażować się w Europejski Korpus Solidarności: 5grudnia.eks.org.pl

Logo kampanii

Logo kampanii

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.