Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz zacząć zbierać pieniądze dla swojej NGO? Kup kurs online i dowiedz się jak to robić!

Szkoła Aktywnego Sektora: Spotkanie tematyczne o partycypacji

Dzięki temu wydarzeniu
nie musimy polegać na reklamach.
Dziękujemy!
Cała Polska

8 grudnia 2021, 00:00

8 grudnia 2021, 00:00 - 9 grudnia 2021, 23:59

Bezpłatne

Zapraszamy do udziału w pierwszym spotkaniu tematycznym w ramach Szkoły Aktywnego Sektora – wydarzeniu otwierającym cykl spotkań wokół tematów o znaczeniu szczególnym w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Spotkanie poświęcone będzie partycypacji mieszkanek i mieszkańców w kształtowaniu polityk lokalnych i odbędzie się online w dn. 8-9 grudnia 2021.

To poprzez polityki lokalne odpowiednie organy administracji (np. samorząd gminny i powiatowy) kształtują nasze bezpośrednie otoczenie i wpływają na naszą jakość życia. Polityki lokalne mogą dotyczyć różnych sfer, m.in. kultury, edukacji, pomocy osobom w trudnej sytuacji, bezpieczeństwa, kształtowania przestrzeni, wspierania aktywności społecznej, postępowania ze środowiskiem przyrodniczym czy sportu i rekreacji. Istotne jest, aby w kształtowanie tych polityk w jak największym stopniu byli zaangażowani mieszkańcy i mieszkanki.

Partycypacja mieszkańców i mieszkanek jest jednym z tematów o znaczeniu szczególnym w konkursie grantowym Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny (w ramach obszaru 3.: Budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym).

Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy organizacjami działającymi w tym obszarze, a także do rozmów i wymiany wiedzy w gronie aktywistów/aktywistek i ekspertów/ekspertek w tej dziedzinie. Wspólnie będziemy szukać dobrych rozwiązań i przykładów skutecznego angażowania mieszkanek i mieszkańców.

Dla kogo jest to spotkanie?

Spotkanie skierowane jest do wszystkich aktywistów i aktywistek, w tym:

 • osób działających w ramach zarejestrowanych organizacji lub nieformalnych grup aktywistycznych z mniejszych miast i miejscowości;
 • grantobiorców Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny;
 • przedstawicieli i przedstawicielek organizacji zainteresowanych aplikowaniem o środki w ramach ww. Programu;
 • innych osób aktywnych na poziomie lokalnym w obszarze partycypacji.

O czym będziemy rozmawiać?

Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jak dobrze prowadzić działania partycypacyjne. Zastanowimy się nad związanymi z tym wyzwaniami i poznamy konkretne praktyki oraz przykłady działań różnych organizacji. W ramach wydarzenia zaplanowana jest też sesja sieciująca, która będzie okazją do poznania innych osób i organizacji zajmujących się tematem partycypacji.

Ramowy program spotkania

Środa, 8 grudnia 2021
10.30 – 11.00 Powitanie i otwarcie spotkania
11.00 – 12.30 Poznajmy się. Sesja sieciująca
12.30 – 13.00 Przerwa
13:00 – 15:00 Polaryzacja w partycypacji – jak działać w podziałach?

Czwartek, 9 grudnia 2021
10.00 – 12.00 Like – tak, komentarz – nie. Czy partycypacja online jest możliwa?
12.00 – 12.30 Przerwa
12.30 – 14.30 Kto i dlaczego tak zdecydował? O przykładach angażowania mieszkańców w tworzenie dokumentów strategicznych
14.30 – 14.45 Podsumowanie i zamknięcie

Jak wziąć udział w spotkaniu?

Spotkanie odbędzie się online na platformie Zoom. Aby zarejestrować się na spotkanie, należy wypełnić ankietę zgłoszeniową dostępną tutaj w terminie do 3 grudnia 2021 roku. W przypadku pytań dotyczących spotkania prosimy o kontakt mailowy pod adresem: katarzyna.krzeminska@fed.org.pl.

Spotkanie jest częścią cyklu spotkań wokół tematów o znaczeniu szczególnym w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Obecnie prowadzimy też rejestrację na spotkanie na temat działań strażniczych, które odbędzie 13-14 grudnia 2021 roku.

Szkoła Aktywnego Sektora to projekt realizowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.  Projekt jest finansowany z Funduszy EOG, w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  3 grudnia 2021, 23:59
 • Początek wydarzenia:
  8 grudnia 2021, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  9 grudnia 2021, 23:59
 • Organizator:
  Fundacja "Edukacja dla Demokracji"
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.