Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz zacząć zbierać pieniądze dla swojej NGO? Kup kurs online i dowiedz się jak to robić!

Szkoła Aktywnego Sektora: Spotkanie tematyczne o działaniach strażniczych

Dzięki temu wydarzeniu
nie musimy polegać na reklamach.
Dziękujemy!
Cała Polska

13 grudnia 2021, 00:00

13 grudnia 2021, 00:00 - 14 grudnia 2021, 23:59

Bezpłatne

Zapraszamy do udziału w spotkaniu tematycznym w ramach Szkoły Aktywnego Sektora – kolejnym z cyklu spotkań wokół tematów o znaczeniu szczególnym w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Spotkanie poświęcone będzie działaniom strażniczym i odbędzie się online w dn. 13-14 grudnia 2021.

Działania strażnicze to wszelkie działania osób, grup nieformalnych i organizacji na rzecz tego, by instytucje publiczne, politycy, a nawet biznes i media, działały zgodnie z prawem i standardami. Działania strażnicze są też jednym z tematów o znaczeniu szczególnym w konkursie grantowym Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny (w ramach obszaru 3 – Budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym).

Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń z innymi organizacjami działającymi w tym samym obszarze, a także do rozmów i wymiany wiedzy w gronie aktywistów/aktywistek i ekspertów/ekspertek w danej dziedzinie. Wspólnie szukać będziemy dobrych rozwiązań i przykładów skutecznego prowadzenia działań strażniczych.

Dla kogo jest to spotkanie?

Spotkanie skierowane jest do wszystkich aktywistów i aktywistek, w tym:

 • osób działających w ramach zarejestrowanych organizacji lub nieformalnych grup aktywistycznych z mniejszych miast i miejscowości;
 • grantobiorców Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny;
 • przedstawicieli i przedstawicielek organizacji, zainteresowanych aplikowaniem o środki w ramach ww. Programu;
 • innych osób aktywnych na poziomie lokalnym w obszarze działalności strażniczej.

O czym będziemy rozmawiać?

Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jak dobrze prowadzić działania strażnicze. Zastanowimy się nad związanymi z tym wyzwaniami i poznamy konkretne praktyki oraz przykłady działań różnych organizacji. W ramach wydarzenia zaplanowana jest też sesja sieciująca, która będzie okazją do poznania innych osób i organizacji zajmujących się działaniami strażniczymi.

Ramowy program spotkania:

Poniedziałek, 13 grudnia 2021
10.30 – 11.00 Powitanie i wprowadzenie do tematu spotkania
11.00 – 12.30 Poznajmy się. Sesja sieciująca
12.30 – 13.00 Przerwa
13.00 – 15.00 Strażnik samotny czy strażnik zorganizowany? Czy warto być organizacją strażniczą?

Wtorek, 14 grudnia 2021
10.00 – 12.00 Jak można współpracować? Lokalni strażnicy a duże organizacje
12.00 – 12.30 Przerwa
12.30 – 14.30 Etyka działalności strażniczej
14.30 – 14.45 Podsumowanie i zamknięcie

Jak wziąć udział w spotkaniu?

Spotkanie odbędzie się online na platformie Zoom. Aby zarejestrować się na spotkanie, należy wypełnić ankietę zgłoszeniową dostępną tutaj w terminie do 8 grudnia 2021 roku. W przypadku pytań dotyczących spotkania prosimy o kontakt mailowy pod adresem: katarzyna.krzeminska@fed.org.pl.

Spotkanie jest częścią cyklu spotkań wokół tematów o znaczeniu szczególnym w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Obecnie prowadzimy też rejestrację na spotkanie na temat partycypacji mieszkanek i mieszkańców w kształtowaniu polityk lokalnych, które odbędzie 8-9 grudnia 2021 roku.

Szkoła Aktywnego Sektora to projekt realizowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt jest finansowany z Funduszy EOG, w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  8 grudnia 2021, 23:59
 • Początek wydarzenia:
  13 grudnia 2021, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  14 grudnia 2021, 23:59
 • Organizator:
  Fundacja "Edukacja dla Demokracji"
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.