Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz zacząć zbierać pieniądze dla swojej NGO? Kup kurs online i dowiedz się jak to robić!

XXVII Gala Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego [patronat ngo.pl]

Reklama
Europejskie Centrum Solidarności

Gdańsk, Polska

W piątek, 18:00 - 20:00

3 grudnia 2021

Bezpłatne

27. edycja konkursu o Nagrodę Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego dobiega końca! Już 3 grudnia poznamy laureatów i laureatki konkursu dla organizacji pozarządowych z województwa pomorskiego.

Reklama

Jak co roku Konkurs ma na celu promowanie najlepszych rozwiązań w sferze polityki społecznej, ochrony środowiska czy kultury (tzw. dobrych praktyk), realizowanych przez organizacje pozarządowe. Służy to m.in. podniesieniu prestiżu sektora obywatelskiego i etosu pracy woluntarystycznej oraz podkreśleniu ważności podejmowania aktywności społecznej.

Wybór laureatów 27. edycji NBM był bardzo trudny, bo podmiotów zgłoszonych do konkursu było kilkakrotnie więcej niż nagród (71 nominacji!). Kapituła NBM przy ocenie dorobku organizacji nie kieruje się jej wielkością, sławą czy stanem konta, ale skupia się na jakości zmiany, która nastąpiła w środowisku lokalnym czy regionie dzięki podejmowanym przez tę organizację inicjatywom. Nagroda Bursztynowego Mieczyka jest swego rodzaju POMORSKIM ZNAKIEM JAKOŚCI dla działań obywatelskich.

Do kogo powędrują statuetki nagród głównych, a do kogo wyróżnienia i nagrody specjalne?! Aby się tego dowiedzieć, koniecznie musicie być z nami w ten grudniowy wieczór!

W imieniu wszystkich Partnerów zapraszamy na uroczystą XXVII Galę wręczenia Nagród.

Odbędzie się ona w piątek, 3 grudnia o godzinie 18:00 u wieloletniego Partnera Nagrody - w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Będzie można również oglądać transmisję na żywo na dwóch profilach Facebook:

 • Fundacji RC oraz
 • Europejskiego Centrum Solidarności.

Wykład gościnny: "Wyzwania pomorskiego III sektora na 2022 rok" - Piotr Stec - Prezes Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych i Prezes Fundacji M.A.P.A. Obywatelska.

Tradycyjnie już - po części oficjalnej - będziemy świętować koncertowo! W tym roku czekają na nas rockowe brzmienia, na scenie wystąpi Adam Kalinowski i Krzysiek Skóra.

Liczba miejsc na wydarzeniu w ECS jest ograniczona, dlatego prosimy o zapisanie się poprzez poniższy formularz:
https://forms.gle/SnSMf7T5hztdDuBN6

Do zobaczenia na największym święcie pomorskiego III sektora!

Partnerzy Konkursu: Wojewoda Pomorski, Samorząd Województwa Pomorskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Rzecznik Praw Obywatelskich, Narodowy Instytut Wolności, Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, Europejskie Centrum Solidarności i Fundacja RC.

Patronaty medialne: ngo.plMagazyn PomorskiRadio Gdańskgdansk.pl

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  W piątek, 18:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  W piątek, 20:00
 • Miejsce:
  Europejskie Centrum Solidarności
  Gdańsk, Polska
 • Organizator:
  Fundacja RC
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.