Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz zacząć zbierać pieniądze dla swojej NGO? Kup kurs online i dowiedz się jak to robić!

Kampania 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć

Reklama
Cała Polska

W zeszły czwartek, 00:00

25 listopada 2021, 00:00 - 10 grudnia 2021, 23:59

Bezpłatne

Dzisiaj początek 30. światowej kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. W tym roku przypada jej 30. rocznica.

Reklama

Program działań Autonomii w 2021 roku:

25.11.2021 (czwartek)

Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet

Nie znaczy nie! Strategie feministycznej samoobrony – premiera pierwszego w Polsce materiału video dotyczącego strategii obrony przed przemocą, który jest dostępny po polsku, z lektorką, napisami i w Polskim Języku Migowym. Gdy ktoś stosuje wobec ciebie przemoc, to znaczy, że odbiera ci twoje prawa. W filmie zobaczysz różne strategie feministycznej samoobrony, których kobiety używają by skutecznie powstrzymać przemoc. Na końcu – informacje gdzie uzyskać pomoc. Zobacz film i udostępniaj go!

Silniejsze i bezpieczniejsze – warsztat z budowania pewności siebie, asertywności i samoobrony online dla kobiet* z niepełnosprawnościami (grupa I i II) – zajęcia 25.11 i 2.12

Więcej informacji: https://autonomia.org.pl/aktualnosci/samoobrona-i-asertywnosc-warsztaty-online

26.11.2021 (piątek)
Bierzemy udział w webinarium europejskiej sieci Women Against Violence Europe pt. “The backlash against LGBTIQ+ communities in Eastern Europe. Experiences and strategies from the WAVE network”.

26 – 29.11.2021 (piątek – niedziela)
19. Objazdowy Festiwal Filmowy Watchdocs. Prawa Człowieka w Filmie – zapraszamy do Krakowa.  W ramach festiwalu zapraszamy m.in. na projekcje i dyskusje m.in. “Czy walka nadal trwa? Rok po wyborach w Białorusi” oraz “Wymiary solidarności: Czy Polska może być bezpiecznym krajem dla aktywistów/ek LGBTQ+ z Rosji i Białorusi?”
Szczegółowy program i bezpłatne wejściówki tu: http://www.watchdocskrakow.pl/

27-28.11.2021 (sobota – niedziela)
Warsztaty WenDo dla nastolatek
Więcej informacji: https://autonomia.org.pl/aktualnosci/mamy-dla-was-2-warsztaty-wendo-ostatnie-w-tym-roku/

30.11 i 7.12.2021 (wtorki)
Silniejsze i bezpieczniejsze – warsztat z budowania pewności siebie, asertywności i samoobrony online dla kobiet* z niepełnosprawnościami (grupa III).
Informacje i zapisy: https://autonomia.org.pl/aktualnosci/samoobrona-i-asertywnosc-warsztat-online-dla-kobiet-z-niepelnosprawnosciami-nowe-grupy/

2.12.2021 (czwartek)
II część warsztatów “Silniejsze i bezpieczniejsze” dla grup I i II

3.12.2021 (piątek)
Międzynarodowy Dzień Praw Osób z Niepełnosprawnościami

1.Zapraszamy na największą europejska konferencję poświęconą przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami pt.: “Nie znaczy nie – kobiety z niepełnosprawnościami przeciwstawiają się przemocy”. Konferencja będzie dostępna po polsku i w polskim języku migowym.
Informacja: (https://fb.me/e/2MmPmmom2) i zgłoszenia (https://www.everywhereplus.com/nomeansnoconference-registration/)

2. Problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt z niepełnosprawnościami
Wydarzenie online współorganizowane przez fundację Autonomia i Sekcję PTS Socjologii Niepełnosprawnosci w ramach seminarium „Niepełnosprawność w perspektywie społecznej – dyskusje, analizy, komentarze okiem badaczy, ekspertów oraz praktyków.
https://www.facebook.com/events/185802183718903?ref=newsfeed

6.12.2021 (poniedziałek)
Silniejsze i bezpieczniejsze – warsztat z budowania pewności siebie, asertywności i samoobrony online dla kobiet* z niepełnosprawnościami (grupa IV)
Informacje i zapisy: https://autonomia.org.pl/aktualnosci/samoobrona-i-asertywnosc-warsztat-online-dla-kobiet-z-niepelnosprawnosciami-nowe-grupy/

7.12.2021 (wtorek)
II część warsztatów “Silniejsze i bezpieczniejsze” dla grupy III

9.12.2021 (czwartek)
II część warsztatów “Silniejsze i bezpieczniejsze” dla grupy IV

10.12.2021 (piątek) 

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. 

W Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka i na zakończenie 30. światowej Kampanii 16 dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć – podkreślając tym samym, że działania zorientowane na upełnomocnienie dziewczyn* i młodych kobiet* to działania na rzecz praw człowieka – fundacja Autonomia zaprasza na konferencję “Dziewczyńskie Centra Mocy – od dziewczynki do obywatelki”. Informacje i zgłoszenia:
https://autonomia.org.pl/aktualnosci/dziewczynskie-centra-mocy-od-dziewczynki-do-obywatelki-konferencja/

11 i 12.12.2021 (sobota, niedziela)
1. Silniejsze i bezpieczniejsze – warsztaty na żywo dla kobiet z niepełnosprawnościami realizowane we współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Informacje i zapisy: https://www.facebook.com/events/551559462792330/

2. Warsztaty WenDo w Krakowie dla dorosłych kobiet*
Informacje i zapisy: https://autonomia.org.pl/aktualnosci/warsztaty-wendo-11-12-grudnia-2021/

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  W zeszły czwartek, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  10 grudnia 2021, 23:59
 • Organizator:
  Fundacja Autonomia
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.