Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz zacząć zbierać pieniądze dla swojej NGO? Kup kurs online i dowiedz się jak to robić!

Reklama
Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Gdańska 5, Bydgoszcz, Polska

W środę, 12:00 - 15:00

1 grudnia 2021

Bezpłatne

Interesujesz się wolontariatem? Współpracujesz z wolontariuszami na co dzień? No to wyobraź sobie, że wraz z grupą przedstawicieli ngo i instytucji zajmujesz się rozwojem wolontariatu w regionie – weryfikujesz dokumenty, diagnozujesz, planujesz działania. Masz na to odpowiednie środki finansowe i wsparcie organizacyjno-techniczne. Brzmi nieprawdopodobnie? To opis funkcjonujących już Koalicji Wolontariatu w Bydgoszczy i w Toruniu.

Reklama

Lokalne Koalicje Wolontariatu to jedno z działań prowadzonych przez Kujawsko-Pomorską Federację Organizacji Pozarządowych w ramach Korpusu Solidarności – wieloletniego programu rozwoju wolontariatu. Koalicje to nieformalne grupy (tzn. grupy nie posiadające osobowości prawnej), które są otwarte na podmioty i osoby zainteresowane rozwijaniem wolontariatu w lokalnym środowisku oraz promowanie dobrych praktyk i rozwiązań związanych z wolontariatem. Koalicje mają też możliwość realizacji własnych pomysłów na promocję i rozwój wolontariatu (koalicje mają na to własne środki zapewnione przez Federację). Udział w koalicji nie wiąże się z opłatami (np. wnoszeniem opłat za członkostwo) – siła i efektywność koalicji zależą od zaangażowania jej uczestników.

Dotychczas członkowie Koalicji zorganizowali warsztaty design-thinkingu dla lokalnych organizacji oraz akcję „Zamaskowana pomoc”, niebawem natomiast odbędą się szkolenia dla organizatorów wolontariatu pod wdzięczną nazwą „Wolontariat w internetach”.

Przed koalicjami jeszcze wiele wyzwań oraz planów w zakresie rozwijania wolontariatu i promowania postaw prospołecznych wśród mieszkańców regionu. Dlatego jeżeli i Tobie na tym zależy, a przy okazji myślisz o współpracy z innymi organizacjami, to serdecznie zapraszamy na spotkania Koalicji:

Bydgoszcz – 01.12.2021 (środa)
w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Gdańska 5, w godz. 12.00-15.00

Toruń – 08.12.2021 (środa)
w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej "Drugie Piętro", ul. Konopnickiej 13, w godz. 12.00-15.00

Chęć udziału w wybranym spotkaniu Koalicji wystarczy zgłosić w formularzu poniżej.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  30 listopada 2021, 16:00
 • Początek wydarzenia:
  W środę, 12:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  W środę, 15:00
 • Miejsce:
  Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu
  Gdańska 5, Bydgoszcz, Polska
 • Organizator:
  Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.