Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz zacząć zbierać pieniądze dla swojej NGO? Kup kurs online i dowiedz się jak to robić!

Konferencja poświęcona wsparciu dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną

Reklama

Wrocław, Polska

W sobotę, 00:00 - 23:59

4 grudnia 2021

Bezpłatne

Już 4 grudnia we Wrocławiu współorganizujemy bezpłatną konferencję poświęconą wsparciu dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną, w tym pacjentów, którzy do tej pory nie uzyskali diagnozy. Byłabym bardzo wdzięczna za udostępnienie informacji o zapisach do udziału w tym ważnym wydarzeniu, które wskaże najnowsze kierunki leczenie i terapii, pomagając wielu rodzinom!

Reklama

Jak sobie radzić z zaburzeniami snu, niedożywieniem, w jaki sposób komunikować się z dzieckiem, które nie mówi i gdzie szukać wsparcia. O opiece nad dziećmi z niepełnosprawnością sprzężoną, w tym – nad pacjentami, którzy do tej pory nie uzyskali diagnozy – będą we Wrocławiu dyskutować lekarze, terapeuci, rodzice i przedstawiciele organizacji pacjenckich. Rozpoczęły się zapisy do udziału w bezpłatnej konferencji „Opieka skoordynowana u dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością z rozpoznaniem i bez rozpoznania”, która 4 grudnia o godzinie 9.00 rozpocznie się w Centrum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Link do rejestracji znajduje się tutaj: https://potrafiepomoc.org.pl/2021/11/23/konferencja-naukowa-2021/. Liczba miejsc jest ograniczona. Zaproszenie do udziału w konferencji w trybie stacjonarnym otrzymają osoby, które zarejestrują się w pierwszej kolejności. Pozostali chętni będą mogli uczestniczyć w konferencji online.

Konferencja skierowana jest do rodziców i krewnych, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak mogą jeszcze lepiej wspierać swoje dziecko, ale także do specjalistów, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę. Jej myślą przewodnią jest skoordynowana opieka nad dzieckiem z niepełnosprawnością sprzężoną, bo – jak mówią organizatorzy – aby opieka była prawidłowa, powinna być skoordynowana. Kiedy specjaliści różnych dziedzin – lekarze i terapeuci – ze sobą współpracują, efekt jest lepszy i szybszy. Pewniej w swojej sytuacji czują się też rodzice. Ważnym elementem wsparcia jest pomoc psychologiczna.

To już dwunasta konferencja, którą Fundacja „Potrafię Pomóc” realizuje w ramach cyklu „Osoby z chorobami rzadkimi – leczenie, rehabilitacja, edukacja”. Wydarzenie współorganizują: Zakład Pielęgniarstwa Rodzinnego i Pediatrycznego – Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz utworzone przez Fundację „Potrafię Pomóc” Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego, które działa we Wrocławiu. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego jest prof. dr hab. Robert Śmigiel, specjalista pediatrii, neonatologii, genetyki klinicznej i pediatrii metabolicznej, koordynator do spraw medycznych Centrum Chorób Rzadkich. Konferencję patronatem objęli: Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu – prof. dr hab. Piotr Ponikowski, Jacek Sutryk – Prezydent Miasta Wrocławia oraz Rzecznik Praw Pacjenta – Bartłomiej Chmielowiec.

W przerwie konferencji poznamy zwycięzców Plebiscytu „Wrocław bez Barier” im. Bartłomieja Skrzyńskiego, którzy otrzymają certyfikaty sygnowane przez Prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Kapituła konkursu już po raz jedenasty nagrodzi inicjatywy, działania i przedsięwzięcia, przyczyniające się do wsparcia osób z niepełnosprawnościami we Wrocławiu.

https://potrafiepomoc.org.pl/projekty/wroclaw-bez-barier/plebiscyt-wroclaw-bez-barier/

Prezydent uhonoruje również medalami „Wrocław z Wdzięcznością” wrocławskich społeczników.

Konferencja zrealizowana zostanie w ramach zadania publicznego “Wrocław bez Barier” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozostających w dyspozycji Gminy Wrocław, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.