Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Kurs online i aplikacja dla osób zaangażowanych w pracę z młodzieżą - yedu.eu

Reklama
Cała Polska

28 listopada 2021, 00:00

28 listopada 2021, 00:00 - 31 stycznia 2022, 23:59

Bezpłatne

Kurs jest skierowany do osób pracujących z młodzieżą w obszarze kultury, sportu oraz edukacji pozaformalnej, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat wspierania młodych ludzi w realizacji ich pomysłów na inicjatywy społeczne, kulturalne czy sportowe. Cztery moduły zawierające ponad 2 godziny nagrań zrealizowanych w Europie i Afryce obejmują m. in. aktywne uczestnictwo, wykluczenie społeczne, zarządzanie projektem i jego zrównoważony rozwój.

Yedu.eu

Yedu.eu

Reklama

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs ten skierowany jest przede wszystkim do osób zajmujących się wspieraniem młodzieży w organizacjach pozarządowych oraz instytucjach publicznych (opiekunów, tutorów, liderów społeczności lokalnych). Jest również odpowiedni dla nauczycieli realizujących wymiany szkolne oraz młodych ludzi planujących realizować swoje pierwsze działania społeczne.


Treść kursu

Moduł 1: aktywne uczestnictwo młodzieży

W tym module zdefiniujemy grupę docelową naszych działań, ich motywację i potrzeby. Skupimy się także na tym jak przekonać młodych do podjęcia działania i co zrobić, żeby miało dla nich znaczenie.

Moduł 2: integracja społeczna

Moduł trzeci to wprowadzenie do zapobiegania wykluczeniu społecznemu, przełamywania oporów i budowania zaufania. Skupimy się na przeszkodach, które stoją na drodze młodzieży do bycia pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego.

Moduł 3: zarządzanie projektem

Jest to najbardziej praktyczny ze wszystkich modułów. Otrzymasz wiele wskazówek od praktyków pracy z młodzieżą, które będziesz mógł od razu wprowadzić w życie. Poprowadzimy Cię od pomysłu do ewaluacji.

Moduł 4: zrównoważony rozwój

Moduł ten jest wprowadzeniem do kwestii zrównoważonego rozwoju inicjatyw młodzieżowych oraz ich trwałości z wykorzystaniem wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Będzie o tym jak sprawić, żeby projekt nie zakończył się po pierwszej edycji oraz jak sprawić by stał się przyszłym miejscem pracy.


Eksperci

Tym co wyróżnia nasz kurs na tle innych kursów o podobnej tematyce to uzyskania praktycznych wskazówek oraz opinii tak szerokiego grona ekspertów pracujących w różnych krajach, w różnych sektorach oraz z innymi grupami docelowymi. To co ich łączy to angażowanie młodych ludzi w działania na rzecz innych. Za koordynację kursu odpowiedzialni są: Jan Brożyński (Stowarzyszenie CZ-ART), Silvia Anastasia (USMA) oraz Anna Schena (Glocal Factory). W czterech modułach kursu znajdują się wypowiedzi następujących osób:

Włochy: Anna De Vita (Anffas Pordenone), Giulia Zanchetta oraz Giuliano Zanin (L'Associazione Culturale Musicale di Bertiolo “Filarmonica La Prime Lûs 1812”), Manuela Tassile (Gruppo Teatrale Flumignano Giovane), Elisa Bertamé, Valentina Mericio, Rita Bertamé oraz Chiara Tommasini("Smile… the movie"), Daniele Foroni (UAU Festival), Paola Zermian, Gianpaolo Peccolo (USMA) Stefano Stantuz (Kioene Pallavolo Padova)

Polska: Adam Florczyk (Festival Czytaj!), Paweł Bilski (Fundacja Oczami Brata),

Hiszpania: Ivan Pivotti i Caterina Amicucci (Marmaduke)

Burkina Faso: Some D. Olivier, Nombre Gervais oraz Koumare Souleymane (Association Siraba)

Kenia: Phyllis Kamau i Felistus Nashipae (EmpServe, Kenia)

Ghana: Philip Gideon Aye (iSpace, Ghana)


Certyfikat

Osoby, które ukończą kurs otrzymają certyfikat.


Aplikacja i strefa wiki

Aplikacja YEDU APP zapewnia osobom koordynującym projekty młodzieżowe narzędzie do dzielenia się informacjami, monitorowania postępów projektu i przechowywania wszystkich istotnych informacji w jednym miejscu.

Aby wspierać wymianę informacji między organizacjami pozarządowymi, przygotowaliśmy także strefę wiki, która jest repozytorium wiedzy na tematy związane z pracą z młodzieżą.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  28 listopada 2021, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  31 stycznia 2022, 23:59
 • Miejsce:
  yedu.eu
 • Organizator:
  Stowarzyszenie Wspierania Działań Młodzieży "CZ-ART"
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.