Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Rekrutujemy na Akademię Praw Człowieka/Humanity in Action Fellowship 2022

Dzięki temu wydarzeniu
nie musimy polegać na reklamach.
Dziękujemy!
Cała Polska

10 stycznia 2022, 00:00

10 stycznia 2022, 00:00 - 13 lutego 2022, 23:59

Bezpłatne

Jaką wiedzę i umiejętności powinien mieć lider/ka zmiany społecznej? Jak skutecznie mobilizować innych do działania? Jaką wartość wnosi współpraca ludzi z różnych dyscyplin, sektorów gospodarki i regionów świata? Od 2006 r. wspólnie z międzynarodową grupą młodych aktywistów/ek wyruszamy w ramach Akademii Praw Człowieka w intelektualną i praktyczną podróż, w trakcie której staramy się wspólnie odpowiedzieć na te pytania.

Masz pomysł na działanie społeczne? Chcesz dołączyć do międzynarodowej sieci Humanity in Action? Aplikuj na XVII edycję Akademii Praw Człowieka/Humanity in Action 2022 Warsaw Fellowship, zatytułowaną “Nikt Nie Jest Nielegalny”. Udział w Akademii jest bezpłatny. Deadline do nadsyłania aplikacji: 13.02.2022. Więcej informacji: https://www.humanityinaction.org/fellowship/

Dla kogo?

Wyróżniający się młodzi liderzy/rki z Polski, Ukrainy, Niemiec i USA. Studenci i studentki, bądź osoby, które w przeciągu ostatnich 2 lat ukończyły studia. Wymagana znajomość języka angielskiego.

Co, gdzie i kiedy?

Akademia/Fellowship to całoroczny program aktywistyczny i mentorski realizowany w formie hybrydowej. Składa się on z dwóch części: intensywnego programu w okresie letnim (6.06 – 30.06.2022) oraz serii szkoleń jesienią i zimą. Językiem roboczym w części pierwszej jest wyłącznie język angielski.

“Nikt Nie Jest Nielegalny” to temat przewodni Akademii Praw Człowieka/Humanity in Action Warsaw Fellowship w 2022 r. W tym roku Akademia Praw Człowieka skupi się na sprawiedliwości społecznej i wykluczeniu mniejszości. Na przykładzie trwającego kryzysu humanitarnego na polsko-białoruskim pograniczu widać jak bardzo narracja i “język” kształtuje rzeczywistość, a kategoria „nielegalności” sprawia, że konkretnym grupom osób odmawia się podstawowych praw, empatii i wsparcia.

Dlatego program Akademii uwzględni to jak stereotypizujący i dehumanizujący język wpływa na dyskryminację ze względu na m.in.: płeć, rasę, klasę, orientację seksualną i niepełnosprawność. Przyjrzymy się również naszym własnym uprzedzeniom, patrząc z perspektywy różnych grup tożsamościowych oraz oferując krytyczne spojrzenie na współczesne wyzwania ochrony praw człowieka. Zastanowimy się jak skutecznie przeciwdziałać narastającej mowie nienawiści i motywowanych nią przestępstwom.

Co będziemy robić w trakcie Akademii i długofalowo?

Podczas Akademii będziemy badać i wdrażać innowacyjne strategie stosowane przez obrońców/czynie praw człowieka w odpowiedzi na nasilające się systemowe wykluczenie. Poznamy dobre praktyki w zakresie pracy na rzecz zmiany społecznej, intersekcjonalnego aktywizmu. Humanity in Action Polska wspiera uczestników/czki we wdrażaniu ich pomysłów na prospołeczne działania oraz umożliwia im długofalowy rozwój aktywistyczny w ramach naszej sieci. Wśród innowacyjnych projektów członków i członkiń naszej aktywistycznej sieci są m.in Kuchnia Konfliktu, festiwal filmów dokumentalnych autorstwa kobiet HER Docs, antydyskryminacyjny profil na Instagramie Queerowy Feminizm, czy Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego.

Więcej informacji o Akademii i procesie rekrutacjihttps://www.humanityinaction.org/apply-from-poland/

Formularz aplikacyjny: https://www.humanityinaction.org/apply-from-poland/poland-application-form/

Ze względu na COVID-19, zastrzegamy sobie prawo do odwołania programu z przyczyn od nas niezależnych.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  10 stycznia 2022, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  13 lutego 2022, 23:59
 • Organizator:
  Fundacja Humanity In Action Polska
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.