Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak zapewnić niezależne finansowanie Twojej fundacji, stowarzyszeniu? Kurs online i poradnik PDF czeka na Ciebie. Kup pakiet o fundraisingu w NGO

Ratujemy Żywność - portal wiedzy dla organizacji ratujących żywność [patronat ngo.pl]

Reklama
Cała Polska

14 stycznia 2022, 00:00

14 stycznia 2022, 00:00 - 28 lutego 2023, 23:59

Bezpłatne

Portal https://ratujemyzywnosc.pl/ to pierwsza baza wiedzy dla organizacji pomocowych ratujących żywność w Polsce. Zapraszamy do zapisania się do newslettera projektu i bycia na bieżąco z informacjami.

Reklama

Federacja Polskich Banków Żywności w ramach programu Aktywni Obywatele − Fundusz Krajowy realizuje projekt “Pola aktywności – wsparcie organizacji pomocowych ratujących żywność”. 

Jest to dwuletni projekt (do lutego 2023), który ma na celu nie tylko rozwój kompetencji organizacji – obecnych partnerów Banków Żywności, ale także dotarcie do nowych, które nie są zaangażowane w pomoc żywnościową, a chcą poszerzać swoją działalność. 

Dlatego stworzyliśmy tę stronę, która ma docelowo stać się multimedialnym portalem edukacyjnym na temat ratowania żywności. Zamieszczać będziemy na niej pigułki wiedzy o różnych aspektach ratowania żywności, publikować odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, a organizacje będą mogły wziąć udział w webinariach tematycznych.  W ramach współpracy międzynarodowej powstanie e-book o modelowych rozwiązaniach w obszarze dystrybucji jedzenia wśród potrzebujących w Polsce i Norwegii. 

Także lokalne Banki Żywności są zaangażowane w projekt. W 10 miejscach w Polsce odbędą się spotkania networkingowe prowadzone przez Banki Żywności, 

Czeka nas również międzynarodowa wymiana doświadczeń – odwiedzimy Matsentralen Norge, czyli odpowiednik Federacji Polskich Banków Żywności w Norwegii, a następnie norwescy partnerzy przyjadą do Polski – odbędą się dwie wizyty studyjne w Polsce.   

Zaplanowaliśmy działania mające na celu rozwijanie systemu pomocy żywnościowej i mechanizmów ułatwiających dystrybucję produktów spożywczych. W 2019 roku weszła w życie ustawa o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności (link do artykułu https://bankizywnosci.pl/na-ratunek-zywnosci-czas-start-ustawa-wchodzi-w-zycie/).  W ramach projektu wypracowaliśmy rekomendacje do niej i przesłaliśmy je do Głównego Inspektora Środowiska, który obowiązany jest ocenić funkcjonowanie ustawy w szczególności w zakresie zasadności i skuteczności rozwiązań i przedstawić opinię Sejmowi i Senatowi. Zależało nam, aby organizacje społeczne zabrały również głos i przekazały Głównemu Inspektorowi swoje propozycje zmian. Przed nami jeszcze wypracowanie zaleceń co do mechanizmów ratowania żywności od producentów i przetwórców.

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.