Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak przygotować, podpisać i złożyć sprawozdanie finansowe NGO za 2021 r.? Kup poradnik PDF

Reklama
Cała Polska

21 lutego 2022, 00:00

21 lutego 2022, 00:00 - 30 listopada 2022, 23:59

Bezpłatne

Jesteś zaangażowanym samorządowcem lub działasz społecznie? Zostań Zielonym Liderem i skorzystaj na realizacji Europejskiego Zielonego Ładu!

Reklama

Europejski Zielony Ład to nowa strategia rozwojowa UE, która jest odpowiedzią na globalny kryzys klimatyczny. Przed nami ostatnia dekada na podjęcie zdecydowanych działań. Przygotuj się z programem „Zielony Lider” Fundacji Sendzimira! Staw czoła wyzwaniom związanym z degradacją środowiska oraz mitygacją i adaptacją do zmian klimatu. Wypracuj z ekspertami plan działania i skuteczne rozwiązanie problemu istotnego dla zrównoważonego rozwoju Twojej społeczności. Znajdź źródła finansowania Twojego projektu!

Jak zostać Zielonym Liderem?

Chcesz wdrażać zmiany związane z ochroną środowiska? Jesteś liderem/ liderką w małej lub średniej gminie? Stwórz swój trzyosobowy zespół, który zaangażuje się w inicjowanie działań na rzecz ochrony klimatu w lokalnej społeczności i wypełnijcie formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie zielonylider.org.pl. Udział w programie jest bezpłatny.

Zacznij działać!

Pierwszy etap rocznego programu „Zielony Lider” wprowadzi zespoły w tematykę zmian klimatu, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, w formie e-learningu. Uczestnicy opracują wstępną diagnozę problemu, z którym mierzą się w swojej gminie, związanego z jedną z trzech ścieżek tematycznych: zrównoważona gospodarka odpadami, retencja i przeciwdziałanie suszy lub poprawa jakości powietrza.

Osiemnaście najbardziej zaangażowanych zespołów zostanie zaproszonych do udziału w dalszej części programu. Podczas kolejnych miesięcy, w trakcie warsztatów, specjalistycznego doradztwa oraz wizyt studyjnych, każdy zespół wypracuje plan działania w odpowiedzi na problem zidentyfikowany na etapie e-learningu.

Sprawdź, co zyskasz

Pilotażową edycję projektu uczestnicy ocenili bardzo pozytywnie. W przeprowadzonej ewaluacji docenili opiekę prowadzących, ale przede wszystkim merytoryczne aspekty programu, w tym:

 • trafny dobór ścieżek tematycznych;
 • pracę w gronie wysokiej klasy specjalistów w danym obszarze;
 • aktywne metody pracy i nastawienie na działanie;
 • konkretne, wymierne rezultaty w postaci gotowych rozwiązań;
 • kompleksowe przygotowanie do działania, wzmocnienie kompetencji liderskich i nawiązane relacje.

Najważniejsze informacje o programie dostępne są na stronie: zielonylider.org.pl.

Spotkanie informacyjne

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne on-line, 27 stycznia 2022 r., o godz. 19:00. Link do spotkania: https://zoom.us/j/99130924409. Spotkanie będzie też transmitowane na naszym profilu na Facebooku oraz serwisie Youtube.

„Zielony Lider” to roczny program szkoleniowo-doradczy Polsko-Amerykańskie Fundacji Wolności, którego realizatorem jest Fundacja Sendzimira.

Dowiedz się jak przebiegała pierwsza edycja programu „Zielony Lider 2021”

Przeczytaj relacje z wizyt studyjnych w 2021 r.

Sprawdź co o programie mówią jego liderzy z: Zakopanego, Zamościa, Opola Lubelskiego, EłkuUstrzyk Dolnych i Ustronia Morskiego.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  21 lutego 2022, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  30 listopada 2022, 23:59
 • Miejsce:
  FUNDACJA SENDZIMIRA
 • Organizator:
  Fundacja Sendzimira
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.