Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak przygotować, podpisać i złożyć sprawozdanie finansowe NGO za 2021 r.? Kup poradnik PDF

Fimango: Rekrutacja do VI edycji Sieci Doradców Lokalnych (SDL)

Reklama
Cała Polska

4 kwietnia 2022, 00:00

4 kwietnia 2022, 00:00 - 9 września 2022, 23:59

Bezpłatne

Zapraszamy na bezpłatny cykl szkoleniowy "Sieć Doradców Lokalnych". Cykl składa się z 4 sesji szkoleniowych. Celem programu jest podniesienie kompetencji osób świadczących usługi NGO z zarządzania finansami i prowadzenia polityki finansowej. Program jest realizowany w ramach programu "Fimango 2022 - Zarządzanie finansami w organizacjach pozarządowych”, którego fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Rekrutacja trwa do 20 lutego br.

Reklama

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych ze wsi i mniejszych miast na bezpłatny cykl szkoleniowy "Sieć Doradców Lokalnych".

Celem programu jest podniesienie kompetencji merytorycznych i metodologicznych osób świadczących organizacjom pozarządowym usługi poradnicze z zakresu zarządzania finansami i prowadzenia świadomej polityki finansowej. Realizujemy go we współpracy z Ośrodkami Działaj Lokalnie.

Program szkoleniowy będzie się składał z 4 głównych sesji szkoleniowych. Ponadto będzie obejmował indywidualną pracę z ekspertami Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. W związku z pandemią, niektóre szkolenia planujemy przeprowadzić w formie on-lineowej.

UWAGA!: Decyzja, czy zajęcia będą organizowane w formie stacjonarnej czy zdalnej zależeć będzie od sytuacji epidemiologicznej i powszechnie obowiązujących regulacji. Oznacza to, że w toku trwania Programu forma zajęć może się zmieniać.

TERMINY SESJI

I sesja: 4 spotkania on-line po 4h - 4-7 kwietnia 2022,

II sesja: 4 spotkania on-line po 4h - 9-12 maja 2022,

*III sesja stacjonarna: 6-8 czerwca 2022,

*IV sesja stacjonarna: 7-9 września 2022

*Do potwierdzenia w późniejszym czasie i ewentualnej zmiany w formę on-line.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, powyższe terminy mogą ulec niewielkiej zmianie.

Szczegółowy program wszystkich sesji pojawi się w tym miejscu w ciągu najbliższych dni tutaj.

DLACZEGO WARTO?

Sieć Doradców Lokalnych (SDL) to kompleksowa oferta edukacyjna obejmująca najważniejsze obszary kompetencji zarządzania finansami. SDL to miejsce gdzie stwarzamy przestrzeń do nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji także po zakończeniu części szkoleniowej.

Nasi specjaliści to osoby, które nie tylko łączą kompetencje trenerskie ale także są wieloletnimi praktykami, pracującymi w organizacjach pozarządowych, lub specjalizują się w wybranych aspektach zarządzania finansami.

Teorię przekładamy na praktykę. W trakcie trwania sesji szkoleniowych uczestnicy mają okazję pracować na konkretnych przykładach, wypracowywać rozwiązania.

Niewątpliwym atutem jest sama sieć. To stale powiększająca się grupa specjalistów, którzy na co dzień wspierają się nawzajem. Masz pytanie? Zawsze możesz polegać na ekspertyzie swoich koleżanek i kolegów, którzy chętnie pomogą rozwiązać problem. Poza tym, mamy poczucie humoru.

Wszyscy nasi kandydaci do Sieci Doradców Lokalnych są traktowani indywidualnie. Mogą liczyć na wparcie adekwatne do potrzeb. Dokładamy wszelkich starań aby realizacja materiału była jak najbardziej elastyczna, umożliwiła wszystkim uczestnikom zaliczenie szkolenia. Również wspieramy naszych absolwentów w specjalizacji w wybranym obszarze z zarządzania finansami, zapraszając ich do prowadzenia szkoleń we współpracy z naszymi trenerami.

WARUNKI UKOŃCZENIA SDL

Warunkiem udziału jest zadeklarowanie gotowości udziału w przynajmniej 3 sesjach oraz nieodpłatnego świadczenia poradnictwa dla innych organizacji pozarządowych, w wymiarze 64 godzin w ramach certyfikacji.

Po pozytywnym ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikat, ważny 2 lata, potwierdzającym wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania finansami w organizacji pozarządowej oraz zostaną włączeni do Sieci Doradców Lokalnych - Fimango. Obecnie Sieć tworzą absolwenci poprzednich edycji programu, zachęcamy organizacje do korzystania z ich usług.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W PROGRAMIE SDL?

Aby wziąć udział w cyklu szkoleniowym Sieci Doradców Lokalnych, należy zapoznać się z regulaminem programu oraz zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy.
Zgłoszenia przyjmujemy do 20 lutego 2022 roku.

Uwaga: Pierwszeństwo udziału w cyklu szkoleniowym będą miały osoby z Ośrodków Działaj Lokalnie lub organizacje współpracujące z nimi.

OSOBA DO KONTAKTU

Na pytania dotyczące rekrutacji odpowiada: Katarzyna Łączyńska - specjalistka ds. nadzoru w procesie edukacji finansowej z FRSO:

O ORGANIZATORZE

Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu "Fimango 2022 - Zarządzanie finansami w organizacjach pozarządowych" finansowanego przez Polsko - Amerykańską Fundację Wolności.

logotyp Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

logotyp Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.