Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy wiesz, że ngo.pl ma swój sklep? Praktyczne poradniki, kursy online Odwiedź sklep.ngo.pl

Europejski Korpus Solidarności: szkolenie dla nowych organziacji

Reklama

Warszawa, Polska

7 czerwca 2022, 00:00

7 czerwca 2022, 00:00 - 10 czerwca 2022, 23:59

Bezpłatne

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie „Rozgrzewka EKS”. Celem spotkania jest wsparcie organizacji zainteresowanych udziałem w projektach wolontariatu i uzyskaniem Znaku Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności.

Autor/źródło: Photo by Ray Sangga Kusuma on Unsplash
Reklama

„Rozgrzewka EKS” to szkolenie wprowadzające do założeń projektów wolontariatu Europejskiego Korpusu Solidarności. Jest skierowane do przedstawicieli i przedstawicielek instytucji, organizacji, placówek, które są zainteresowane goszczeniem lub wspieraniem wolontariuszy, a nigdy wcześniej nie realizowały takich projektów.

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie „Rozgrzewka EKS”. Celem spotkania jest wsparcie organizacji zainteresowanych udziałem w projektach wolontariatu i uzyskaniem Znaku Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności.

Spotkanie odbędzie się w formie stacjonarnej w Warszawie w dniach 7-10 czerwca 2022 r. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 18 maja 2022 r. 

W szczególności zapraszamy przedstawicieli organizacji i instytucji zainteresowanych samodzielną koordynacją projektów wolontariatu i pozyskiwaniem dofinansowań na ich realizację jako organizacje wiodące.

Szkolenie jest skierowane do instytucji, które nie posiadają jeszcze Znaku Jakości, a są zainteresowane złożeniem wniosku o niego oraz o dotację. W szkoleniu mogą wziąć udział również osoby, które nie mają pomysłu na zaangażowanie wolontariuszy w pracę w swojej placówce, a są zmotywowane do podjęcia działań w tym kierunku.

Uczestnicy poznają możliwości, jakie daje program w zakresie projektów wolontariatu. Dowiedzą się także, jakie kroki musi podjąć organizacja, by uzyskać dofinansowanie, jak z sukcesem zrealizować projekt oraz jak się do niego przygotować. Ważnym elementem szkolenia będzie praca nad wstępną koncepcją projektu oraz przygotowanie do aplikowania o Znak Jakości w charakterze organizacji wiodącej. Szkolenie zostanie poprowadzone przez dwie doświadczone trenerki: Annę-Sophię Pappai i Agnieszkę Szczepanik.

Koszty zakwaterowania i wyżywienia uczestników oraz koszty materiałów szkoleniowych opłaca Narodowa Agencja Europejskiego Korpusu Solidarności.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.