Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy wiesz, że ngo.pl ma swój sklep? Praktyczne poradniki, kursy online Odwiedź sklep.ngo.pl

Reklama

Konstancin-Jeziorna, Polska

7 czerwca 2022, 08:00

7 czerwca 2022, 08:00 - 10 czerwca 2022, 18:00

Bezpłatne

"Rozgrzewka EKS" to szkolenie wprowadzające do założeń projektów wolontariatu Europejskiego Korpusu Solidarności. Szkolenie jest skierowane do przedstawicieli i przedstawicielek instytucji/organizacji/placówek, które są zainteresowane goszczeniem zagranicznych wolontariuszy lub wspieraniem wolontariuszy wysyłanych za granicę, a nie realizowały nigdy wcześniej projektów wolontariatu.

Reklama

Europejski Korpus Solidarności (EKS) to program dla młodych ludzi i organizacji chcących wziąć udział w działaniach solidarnościowych, w różnych obszarach – od pomocy pokrzywdzonym przez działania na rzecz zdrowia i środowiska, aż do pomocy humanitarnej w całej UE i poza nią. Program daje młodym ludziom możliwość zaangażowania się i zdobycia bezcennego doświadczenia oraz rozwinięcia nowych umiejętności. 

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie „Rozgrzewka EKS”. Celem spotkania jest wsparcie organizacji zainteresowanych udziałem w projektach wolontariatu i uzyskaniem Znaku Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności.

W szczególności zapraszamy przedstawicieli organizacji i instytucji zainteresowanych samodzielną koordynacją projektów wolontariatu i pozyskiwaniem dofinansowań na ich realizację projektów jako organizacje wiodące.

Szkolenie jest skierowane do instytucji, które nie posiadają jeszcze Znaku Jakości, a są zainteresowane złożeniem wniosku o Znak Jakości oraz wniosku o dotację. W szkoleniu mogą wziąć udział również osoby, które nie mają pomysłu na zaangażowanie wolontariuszy w pracę w swojej placówce, a są zmotywowane do podjęcia działań w tym kierunku.

Uczestnicy szkolenia:

 • poznają możliwości, jakie daje Program w zakresie projektów wolontariatu,
 • dowiedzą się, jakie kroki musi podjąć organizacja, by uzyskać dofinansowanie,
 • dowiedzą się również, jak z sukcesem zrealizować projekt oraz jak się do niego przygotować.

Ważnym elementem szkolenia będzie praca nad wstępną koncepcją projektu oraz przygotowanie do aplikowania o Znak Jakości w charakterze organizacji wiodącej. 

Szkolenie zostanie poprowadzone przez dwie doświadczone trenerki: Annę-Sophię Pappai i Agnieszkę Szczepanik.

Spotkanie odbędzie się w formie stacjonarnej w Warszawie w dniach 7 - 10 czerwca 2022 r. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 18 maja 2022 r.
-> REJESTRACJA

Koszty zakwaterowania i wyżywienia uczestników oraz koszty materiałów szkoleniowych opłaca Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i  Europejskiego Korpusu Solidarności.

promo

promo

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  18 maja 2022, 23:59
 • Początek wydarzenia:
  7 czerwca 2022, 08:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  10 czerwca 2022, 18:00
 • Miejsce:
  Konstancin-Jeziorna, Polska
 • Organizator:
  Europejski Korpus Solidarności
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.