Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy wiesz, że ngo.pl ma swój sklep? Praktyczne poradniki, kursy online Odwiedź sklep.ngo.pl

Reklama
Cała Polska

Jutro, 09:00

30 maja 2022, 09:00 - 31 maja 2022, 17:00

Bezpłatne

Zapraszamy do udziału w ostatnim 2-dniowym bezpłatnym szkoleniu online „Efektywne NGO 2”, które pomoże wzmocnić pozycję Twojej organizacji. Już ponad 300 przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych skorzystało z naszego szkolenia. Dołącz do efektywnych NGO!

Reklama

Zapraszamy na ostatnie szkolenie z cyklu Efektywne NGO

Bezpłatne szkolenie jest skierowane do pracowników, przedstawicieli i wolontariuszy organizacji pozarządowych (fundacji, stowarzyszeń czy spółdzielni socjalnych). Realizatorami szkolenia są Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Już 30-31 maja eksperci przybliżą w formie online kwestie związane z konsultacjami publicznymi i nie tylko. Szkolenie będzie prowadzone metodami aktywnymi z pełnym zaangażowaniem uczestników w ćwiczenia warsztatowe, w związku z czym osoby uczestniczące muszą posiadać komputer/smartfon z mikrofonem (mile widziana również kamera).

Szczegółowy zakres tematyczny szkolenia:

 1. strategiczne planowanie celów: misja i wizja, system wartości etycznych, diagnoza sytuacji społeczno-ekonomicznej, ewaluacja;
 2. strategiczne planowanie działań: metodologia opracowywania planów działań i harmonogramów, model CANVAS wykres Gantta, określanie ryzyka;
 3. proces stanowienia prawa w Polsce i udział NGO w konsultacjach publicznych: źródła prawa, podstawy prawne konsultacji publicznych, zasady budowania stanowiska do projektu aktu prawnego;
 4. pozyskiwanie środków na wzmocnienie NGO: analiza problemów i potrzeb NGO, współpraca z administracją publiczną i sektorem prywatnym (w tym crowdfunding), zasady i tryby związane z pozyskiwaniem środków, konkursy grantowe.

Każdy z bloków szkoleniowych wzbogacony został o praktyczne ćwiczenia w mniejszych grupach. Podczas szkolenia stawiamy na wymianę zdań i pomysłów oraz dzielenie się swoimi doświadczeniami.

Celem szkolenia jest podniesienie wśród jego uczestników umiejętności eksperckich niezbędnych do udziału w procesie legislacyjnym, tak aby mieli oni realny wpływ na zmiany zachodzące w polskim prawie.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szkolenie prowadzone jest za pośrednictwem platformy Zoom.

Po szkoleniu udostępniamy także podcasty stworzone przez jednego z trenerów. 

Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  26 maja 2022, 23:59
 • Początek wydarzenia:
  Jutro, 09:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  We wtorek, 17:00
 • Organizator:
  Fundacja "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym"
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.