Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy wiesz, że ngo.pl ma swój sklep? Praktyczne poradniki, kursy online Odwiedź sklep.ngo.pl

Reklama

Warszawa, Polska

12 maja 2022, 00:00

12 maja 2022, 00:00 - 31 maja 2022, 23:59

Bezpłatne

FLEX Abroad jest programem wymiany kulturowej całkowicie finansowanym przez Departament Stanu USA. Dzięki stypendium, amerykańscy licealiści zostaną uczniami warszawskich szkół średnich i zamieszkają u polskich rodzin goszczących. Pierwsza edycja FLEX Abroad obejmie szkoły średnie na terenie Warszawy. Wszystkie rodziny zainteresowane goszczeniem ucznia w roku szkolnym 2022/23 zapraszamy do zgłoszenia w formularzu.

Autor/źródło: FLEX Program
Reklama

Kim są stypendyści?

Uczniowie FLEX Abroad są nastolatkami w wieku 15-19 lat. Na co dzień, uczęszczają do amerykańskich liceów lub właśnie ukończyli edukację i są na tzw. “gap year”, czyli rocznej przerwie w edukacji na zdobycie doświadczenia w międzynarodowym środowisku. W Polsce będą młodymi ambasadorami amerykańskiej kultury, promującymi wzajemne zrozumienie pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, poprzez tworzenie trwałych relacji z rodzinami goszczącymi i społecznościami lokalnymi. Uczniowie będą zdobywać w Polsce umiejętności przywódcze, angażować się w działania mające na celu poznanie społeczeństwa i wartości kraju przyjmującego, jednocześnie ucząc innych o społeczeństwie i wartościach USA.

Dlaczego warto gościć ucznia z USA?

Program daje możliwość poznania amerykańskiej kultury, jednocześnie dzieląc się polskim dorobkiem kulturowym, zwyczajami, tradycjami oraz historią.

Niesamowita okazja dla polskiej młodzieży do przebywania na co dzień z rówieśnikami z USA, pokazania swojego kraju, poszerzenia grona znajomych, udziału w wydarzeniach organizowanych przez American Councils i budowania trwałych relacji w międzynarodowym środowisku.

Rodzinom zostanie zapewnione szkolenie oraz materiały edukacyjne, które przygotują wszystkich członków rodziny do goszczenia ucznia z zagranicy. Dzielimy się naszymi dobrymi praktykami, zgromadzonymi na bazie niemal 30-letniego doświadczenia w organizowaniu programów kulturowych na całym świecie.

Uczniowie będą uczęszczać do warszawskich szkół średnich. Celem ich pobytu jest wymiana kulturowa, czyli dzielenie się amerykańskimi wartościami, przy jednoczesnej nauce j. polskiego, rodzimych zwyczajów, tradycji oraz stanie się częścią lokalnego społeczeństwa.

Uczniowie mają zapewnione:

 • program kulturowy np. wyjścia do teatru, wycieczki itd.
 • kurs języka polskiego
 • szkolenie przedwyjazdowe
 • opiekę Lokalnego Koordynatora w Warszawie
 • ubezpieczenie medyczne
 • miesięczne stypendium na pokrycie wydatków osobistych
 • organizację podróży z USA do rodziny goszczącej w Polsce
 • rekrutację i miejsce w szkole średniej w Warszawie

Rodziny goszczące zobowiązują się do:

 • dopełnienia formalności aplikacyjnych
 • wzięcia udziału w szkoleniu przed goszczeniem ucznia w swoim domu
 • przyjęcia ucznia jako część rodziny na czas ich pobytu w Polsce
 • wyżywienia min. 3 posiłki dziennie
 • zapewnienia zakwaterowania uczniowi w czasie trwania roku szkolnego: miejsce do spanie, nauki i trzymania rzeczy osobistych (uczniowie mogą mieć swój pokój lub dzielić przestrzeń ze swoim host rodzeństwem tej samej płci)

Rodziny goszczące nie muszą mówić w j. angielskim. Uczniowie będą uczyć się j. polskiego i jeszcze przed wyjazdem na FLEX Abroad odbędą szkolenie językowe.

American Councils zapewnia wsparcie lokalnego koordynatora oraz pakiet informacji, wskazówek oraz możliwości związanych z udziałem w Programie w roli rodziny goszczącej.

FLEX Abroad jest administrowany przez Fundację American Councils for International Education, przy wsparciu Ambasady USA w Warszawie, Miasta Stołecznego Warszawy, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wypełnij formularz i zostań rodziną goszczącą!

Polscy uczestnicy Program FLEX w czasie obchodów Święta Niepodległości USA

Polscy uczestnicy Program FLEX w czasie obchodów Święta Niepodległości USA

Autor/źródło: FLEX Program

Finalista Programu FLEX podczas Międzynarodowego Tygodnia Edukacji w USA.

Finalista Programu FLEX podczas Międzynarodowego Tygodnia Edukacji w USA.

Autor/źródło: FLEX Program

Finalista Programu FLEX, witany na lotnisku w USA przez swoją rodzinę goszczącą.

Finalista Programu FLEX, witany na lotnisku w USA przez swoją rodzinę goszczącą.

Autor/źródło: FLEX Program

Miniatura Polscy uczestnicy Program FLEX w czasie obchodów Święta Niepodległości USA
Miniatura Finalista Programu FLEX podczas Międzynarodowego Tygodnia Edukacji w USA.
Miniatura Finalista Programu FLEX, witany na lotnisku w USA przez swoją rodzinę goszczącą.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.