Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Szukasz innych źródeł finansowania niż dotacje, darowizny, składki? Dowiedz się więcej o działalności odpłatnej. Kup poradnik PDF

Szkolenie pt. „Jak sprzedawać produkty i usługi w NGO?”

Reklama
Cała Polska

za 12 dni

19 lipca 2022, 12:00

Bezpłatne

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej, którzy zastanawiają się nad uruchomieniem działań sprzedażowych w swojej organizacji lub mają za sobą pierwsze próby w tym zakresie.

Reklama

Zapraszamy na szkolenie pt. „Jak sprzedawać produkty i usługi w NGO?”

Data i miejsce

Szkolenie odbędzie się 19 lipca 2022 r. w godz. 12.00 - 16.00 w siedzibie Stowarzyszenia Współpracy Regionalnej w Katowicach (ul. Warszawska 28a, 40-064 Katowice).

Dla kogo?

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej, którzy zastanawiają się nad uruchomieniem działań sprzedażowych w swojej organizacji lub mają za sobą pierwsze próby w tym zakresie.

Z uwagi na obszar realizacji projektu oferta skierowana jest do osób, które prowadzą lub będą prowadzić przedsiębiorstwo społeczne lub podmiot ekonomii społecznej (np. fundacje, stowarzyszenie) zamieszkałych (w przypadku organizacji posiadających siedzibę) wyłącznie na obszarze miast: Katowic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich i powiatów: tarnogórskiego i lublinieckiego.

Szczegóły

Najważniejsze zagadnienia:

1.         Co możemy sprzedawać jako organizacja? Analiza zasobów i potencjału organizacji. Szukamy pomysłu na biznes w NGO.

2.         Działalność odpłatna pożytku publicznego:

a.         główne uwarunkowania i zasady jej prowadzenia,

b.        formy działalności odpłatnej,

c.         kiedy będzie dobrym pomysłem w organizacji?

3.         Działalność gospodarcza w NGO – jak ją rozpocząć i jakie skutki rodzi dla organizacji?

4.         Wprowadzenie do modelu biznesowego NGO – jak ma działać firma w ramach NGO?

Uwaga: organizacje, które zdecydują się na uruchomienie działalności i / lub gospodarczej będą mogły skorzystać z dalszego doradztwa (np. prawnego, księgowego, biznesowego, czy marketingowego).

Trener

Szkolenie poprowadzi Waldemar Żbik – doradca kluczowy w OWES SWR, ekonomista z wykształcenia, zajmuje się przedsiębiorczością społeczną od 2006 r., pomagał kilkudziesięciu organizacjom wejść na rynek ze swoją ofertą, prowadzi dwa blogi, przez które chętnie dzieli się wiedzą:
• przedsiebiorstwospoleczne.pl – dla osób zainteresowanych przedsiębiorczością społeczną,
• spoldzielniasocjalnawpraktyce.pl – dla osób zainteresowanych spółdzielczością socjalną.

Jak się zapisać?

Aby zapisać się na szkolenie wypełnij to zgłoszenie: formularz zgłoszeniowy

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 18.07.2022 do godz. 10:00. W przypadku dużej liczby zgłoszeń decyduje ich kolejność.

Uwaga: W związku z tym, że szkolenie jest bezpłatne przed jego rozpoczęciem konieczne będzie wypełnienie dokumentów (wzory prześlemy po weryfikacji zgłoszenia) przez każdego uczestnika szkolenia oraz podmiot zgłaszający uczestnika (z podpisami osób reprezentujących).

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu OWES SWR, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  19 lipca 2022, 12:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  19 lipca 2022, 16:00
 • Miejsce:
  Obszar Katowic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich i powiatów: tarnogórskiego i lublinieckiego.
 • Organizator:
  Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.